استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

مقالات
۲۱ تیر

یک راه مرسوم و زیبا برای داشتن یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی، به‌کار بردن عتیقه‌جات برای تزئین است. حتی می‌توان از آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه مدرن هم استفاده کرد.

استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از عتیقه‌ها تنها به عنوان هنر مورد استفاده قرار می‌گیرند و یک اثر هنری به حساب می‌آیند اما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، زیبایی مبلمان عتیقه است که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر مبلمان، استفاده از مجسمه‌ها، استندها، آباژورها و لوستر‌های عتیقه می‌توانند بر جذابیت فضای خانه بیافزایید. اجناس عتیقه برای دیده شدن نیاز دارند تا فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. هر چه فضا بیشتر باشد این اجناس بیشتر به چشم می‌آیند. از به‌کار بردن چندین قطعه عتیقه با هم در یک فضای کوچک، روی یک دیوار کوچیک یا اتاق کوچک بپرهیزید.

انتخاب یک قطعه عتیقه مناسب برای تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی، یک کار کاملا تخصصی است و معقولانه به نظر می‌رسد که برای اطمینان حاصل کردن از اصل بودن عتیقه، از یک فروشنده معتبر یا مشاور مورد اعتماد برای ارزیابی ارزش فعلی و ارزش بالقوه آن بهره ببرید. یکی از مهمترین جنبه‌های گردآوری عتیقه‌جات آن است که شما واقعا از جنبه بصری آن یا از کاربردش یا هر دو آن‌ها، لذت ببرید. بعضی از خانه‌هایی که از این عتیقه‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کنند، بسیار غم انگیز به نظر می‌رسند که این موضوع باعث می‌شود تا آیتم‌های داخل خانه، در آن محیطِ بی روح، گم شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان حتما باید مراقب باشید که با اضافه کردن عتیقه‌جات حس خوبی به خانه‌تان تزریق کنید، با چیدمان و انتخاب صحیح رنگ‌ها می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید.

فروشگاه‌های زیادی برای خرید عتیقه‌جات وجود دارند که با معروف‌ترین برندهای مبل و یا مجسمه دنیا کار می‌کنند. ممکن است شما یک برند خاص یا شاید هم یک آیتم خاص مد نظرتان باشد، پس به کسی که در پیدا کردن آثار مد نظر شما خبره است رجوع کنید. اما باید بسیار مراقب باشید، چرا؟ هنگام رجوع به هر کسی که ادعا می‌کند می‌تواند مبلمان یا آثار هنری مورد نظرتان را برای شما تهیه کند، باید بسیار مراقب باشید چون ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که توصیفات وی از آن اثر دقیق و صحیح بوده است یا خیر، و همچنین این شخص یا فروشگاهش سابقه بدی در زمینه اجناس تقلبی تداشته باشد.
با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می‌توانید با استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان، حس شیک و خاص بودن به منزلتان بدهید و از نمایش کلکسیونی که از این اجناس گردآوری کرده اید، لذت ببرید.

مقالات مرتبط
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
۰۲ مهر
مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در این مطلب قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که در زیباتر شدن اتاق خواب شما تاثیر به سزایی دارد. استفاده‌ کردن از چه وسایلی به زیبایی اتاق خواب می‌افزاید؟ از چه ابزاری برای بهتر شدن نورپردازی اتاق خواب باید استفاده کرد؟ بهتر است رنگ اتاق خواب تیره باشد یا روشن؟ محل قرارگیری تخت خواب کجای اتاق است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.
طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی
۱۲ امرداد
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی

یکی از آداب و رسوم مردم آسیای شرقی، استفاده از فنگ‌شویی برای طراحی و قرار دادن وسایل در آشپزخانه، خانه و محیط کار است. با رعایت اصول فنگ‌شویی در محیط زندگی، انسان با محیط اطرافش هماهنگ می‌شود و در نهایت زندگی روبه رشد، موفقیت و نشاط خواهد بود. بنابراین رعایت اصول فنگ‌شویی خصوصا در طراحی کابینت آشپزخانه و وسایل آن که به قلب یک خانه معروف است، از ضروری‌ترین ترفندها برای ایجاد یک محیط با انرژی و سرزنده در خانه است. در ادامه راهنمای طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی، برای داشتن یک آشپزخانه شاد و رنگی را باهم می‌خوانیم.
برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019
۲۷ فروردین
مقالات

برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019

دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است. هر ساله روش‌های جدیدی معرفی شده، مکان‌های جدیدی به مراکز الهام‌بخش برای طراحی تبدیل شده، سبک‌های نو و تازه ایجاد شده و فناوری‌های مدرن در حال تکامل این صنعت هستند. اما بالاتر از همه این است که بدون شک مهمترین ابزار طراحی خود طراحان دکوراسیون داخلی هستند. بهترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی دنیا در درجه اول به واسطه طراحان آن‌ها به وجود می‌آیند. در این جا قصد داریم برخی از برترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.


نمونه پروژه‌ها