استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

مقالات
۲۱ تیر

یک راه مرسوم و زیبا برای داشتن یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی، به‌کار بردن عتیقه‌جات برای تزئین است. حتی می‌توان از آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه مدرن هم استفاده کرد.

استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از عتیقه‌ها تنها به عنوان هنر مورد استفاده قرار می‌گیرند و یک اثر هنری به حساب می‌آیند اما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، زیبایی مبلمان عتیقه است که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر مبلمان، استفاده از مجسمه‌ها، استندها، آباژورها و لوستر‌های عتیقه می‌توانند بر جذابیت فضای خانه بیافزایید. اجناس عتیقه برای دیده شدن نیاز دارند تا فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. هر چه فضا بیشتر باشد این اجناس بیشتر به چشم می‌آیند. از به‌کار بردن چندین قطعه عتیقه با هم در یک فضای کوچک، روی یک دیوار کوچیک یا اتاق کوچک بپرهیزید.

انتخاب یک قطعه عتیقه مناسب برای تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی، یک کار کاملا تخصصی است و معقولانه به نظر می‌رسد که برای اطمینان حاصل کردن از اصل بودن عتیقه، از یک فروشنده معتبر یا مشاور مورد اعتماد برای ارزیابی ارزش فعلی و ارزش بالقوه آن بهره ببرید. یکی از مهمترین جنبه‌های گردآوری عتیقه‌جات آن است که شما واقعا از جنبه بصری آن یا از کاربردش یا هر دو آن‌ها، لذت ببرید. بعضی از خانه‌هایی که از این عتیقه‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کنند، بسیار غم انگیز به نظر می‌رسند که این موضوع باعث می‌شود تا آیتم‌های داخل خانه، در آن محیطِ بی روح، گم شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان حتما باید مراقب باشید که با اضافه کردن عتیقه‌جات حس خوبی به خانه‌تان تزریق کنید، با چیدمان و انتخاب صحیح رنگ‌ها می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید.

فروشگاه‌های زیادی برای خرید عتیقه‌جات وجود دارند که با معروف‌ترین برندهای مبل و یا مجسمه دنیا کار می‌کنند. ممکن است شما یک برند خاص یا شاید هم یک آیتم خاص مد نظرتان باشد، پس به کسی که در پیدا کردن آثار مد نظر شما خبره است رجوع کنید. اما باید بسیار مراقب باشید، چرا؟ هنگام رجوع به هر کسی که ادعا می‌کند می‌تواند مبلمان یا آثار هنری مورد نظرتان را برای شما تهیه کند، باید بسیار مراقب باشید چون ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که توصیفات وی از آن اثر دقیق و صحیح بوده است یا خیر، و همچنین این شخص یا فروشگاهش سابقه بدی در زمینه اجناس تقلبی تداشته باشد.
با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می‌توانید با استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان، حس شیک و خاص بودن به منزلتان بدهید و از نمایش کلکسیونی که از این اجناس گردآوری کرده اید، لذت ببرید.

مقالات مرتبط
آینه در طراحی دکوراسیون داخلی
۲۲ فروردین
مقالات

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

در قرن سیزدهم انسان یاد گرفت شیشه را با لایه نازکی از قلع بپوشاند تا به سطح، توانایی انعکاس نور و تابش را بدهد و این چنین آینه در زمینه‌های مختلف به طور روزمره وارد زندگی بشریت شده است. امروزه طراحان و مشتریان آینه علاقه‌مند به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. مدت‌ها گذشته است از روزهایی که آینه صرفاً برای عملکرد اصلی خود یعنی بازتاب اشیا استفاده می‌شد. توانایی افزایش بصری فضا، تصحیح عیوب هندسی فضا، چند برابر سازی نورپردازی اتاق و به عنوان یک عنصر دکوراتیو عالی توسط طراحان و صاحبان خانه‌ها در سراسر جهان، از  مهم‌ترین دلایل استفاده از آینه است. استفاده از آینه، شاید جادویی‌ترین کار در طراحی دکوراسیون باشد.
انواع نورپردازی آشپزخانه
۰۷ بهمن
مقالات

انواع نورپردازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از پرکاربردترین و پیچیده‌ترین قسمت‌های خانه است که به ‌صورت مداوم مورد استفاده‌ی اعضای خانواده قرار می‌گیرد. یکی از عناصر مهم دکوراتیو در این فضا نور است. هرچقدر هم که چیدمان آشپزخانه زیبا باشد، بدون نورپردازی صحیح جلوه‌ی دلخواه شما را نخواهد داشت. در آشپزخانه‌های قدیمی برای وسایلی مثل ماشین ظرفشویی، فریزر، کابینت و ... مکان خاصی تعیین نمی‌شد. برای همین از یک چراغ برای روشنایی استفاده می‌کردند. اما امروزه با وجود این وسایل، به روش‌های نوین نورپردازی آشپزخانه نیازمندیم. 
چه کابینتی برای خانه شما مناسب است؟
۱۰ دی
مقالات

چه کابینتی برای خانه شما مناسب است؟

کابینت‌ها به عنوان مهم‌ترین بخش در قلب منزل شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، به طوری که اکثر خانم‌های خانه‌دار کابینت‌ها را نگین آشپزخانه قلمداد کرده‌اند؛ به همین علت موضوع طراحی کابینت بر اساس سلیقه و نقشه خانه‌تان را برای این مقاله انتخاب کردیم تا با داشتن اطلاعات کافی بتوانید تمام آنچه را که در ذهن خود تصور می‌کنید به اجرا در آورید. اینگونه می‌توانید نگین آشپزخانه خود را خوش‌نقش‌تر کنید.


نمونه پروژه‌ها