استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

مقالات
۲۱ تیر

یک راه مرسوم و زیبا برای داشتن یک سبک خاص در طراحی دکوراسیون داخلی، به‌کار بردن عتیقه‌جات برای تزئین است. حتی می‌توان از آن‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه مدرن هم استفاده کرد.

استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی

بسیاری از عتیقه‌ها تنها به عنوان هنر مورد استفاده قرار می‌گیرند و یک اثر هنری به حساب می‌آیند اما در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی، زیبایی مبلمان عتیقه است که هنوز هم طرفداران خاص خود را دارد. علاوه بر مبلمان، استفاده از مجسمه‌ها، استندها، آباژورها و لوستر‌های عتیقه می‌توانند بر جذابیت فضای خانه بیافزایید. اجناس عتیقه برای دیده شدن نیاز دارند تا فضای زیادی را به خود اختصاص دهند. هر چه فضا بیشتر باشد این اجناس بیشتر به چشم می‌آیند. از به‌کار بردن چندین قطعه عتیقه با هم در یک فضای کوچک، روی یک دیوار کوچیک یا اتاق کوچک بپرهیزید.

انتخاب یک قطعه عتیقه مناسب برای تکمیل طراحی دکوراسیون داخلی، یک کار کاملا تخصصی است و معقولانه به نظر می‌رسد که برای اطمینان حاصل کردن از اصل بودن عتیقه، از یک فروشنده معتبر یا مشاور مورد اعتماد برای ارزیابی ارزش فعلی و ارزش بالقوه آن بهره ببرید. یکی از مهمترین جنبه‌های گردآوری عتیقه‌جات آن است که شما واقعا از جنبه بصری آن یا از کاربردش یا هر دو آن‌ها، لذت ببرید. بعضی از خانه‌هایی که از این عتیقه‌ها برای طراحی دکوراسیون داخلی خود استفاده می‌کنند، بسیار غم انگیز به نظر می‌رسند که این موضوع باعث می‌شود تا آیتم‌های داخل خانه، در آن محیطِ بی روح، گم شوند. در طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان حتما باید مراقب باشید که با اضافه کردن عتیقه‌جات حس خوبی به خانه‌تان تزریق کنید، با چیدمان و انتخاب صحیح رنگ‌ها می‌توانید از این موضوع مطمئن شوید.

فروشگاه‌های زیادی برای خرید عتیقه‌جات وجود دارند که با معروف‌ترین برندهای مبل و یا مجسمه دنیا کار می‌کنند. ممکن است شما یک برند خاص یا شاید هم یک آیتم خاص مد نظرتان باشد، پس به کسی که در پیدا کردن آثار مد نظر شما خبره است رجوع کنید. اما باید بسیار مراقب باشید، چرا؟ هنگام رجوع به هر کسی که ادعا می‌کند می‌تواند مبلمان یا آثار هنری مورد نظرتان را برای شما تهیه کند، باید بسیار مراقب باشید چون ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که توصیفات وی از آن اثر دقیق و صحیح بوده است یا خیر، و همچنین این شخص یا فروشگاهش سابقه بدی در زمینه اجناس تقلبی تداشته باشد.
با در نظر گرفتن موارد ذکر شده می‌توانید با استفاده از عتیقه‌جات در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌تان، حس شیک و خاص بودن به منزلتان بدهید و از نمایش کلکسیونی که از این اجناس گردآوری کرده اید، لذت ببرید.

مقالات مرتبط
سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی
۰۳ امرداد
مقالات

سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی

سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی بسیار متنوع و اجرای آن‌ها در منزل یا حتی محل کار باعث دلنشینی محیط می‌گردد. برای انجام چیدمان وسایل داخل منزل همه چیز بستگی به سلیقه خودتان دارد و باید بر اساس نوع ساخت منزل خود و وسایل زندگی به انتخاب سبک خاص بپردازید. سبک‌های چیدمان و طراحی دکوراسیون، تفاوت‌های بسیاری با هم دارند و فلسفه استفاده از آن‌ها ریشه‌های فرهنگی نیز دارد. همچنین امکان ایده گرفتن از چند طرح خاص و ادغام آن‌ها برای به‌وجود آوردن طرحی نو، میسر می‌باشد.
ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی
۱۵ تیر
مقالات

ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر منزل شما به نحوی ساخته شده است که میزان نور طبیعی ورودی به آن (نور و روشنایی خورشید) کم است و یا اینکه در روزهای گرم تابستان هستید و با توجه به افزایش مصرف برق در سطح کشور و قطعی برق، به فکر صرفه جویی در مصرف برق افتاده‌اید، مطمئنا یکی از دغدغه‌های شما نورپردازی صحیح فضای داخلی خانه‌تان خواهد بود.
آینه در طراحی دکوراسیون داخلی
۲۲ فروردین
مقالات

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

در قرن سیزدهم انسان یاد گرفت شیشه را با لایه نازکی از قلع بپوشاند تا به سطح، توانایی انعکاس نور و تابش را بدهد و این چنین آینه در زمینه‌های مختلف به طور روزمره وارد زندگی بشریت شده است. امروزه طراحان و مشتریان آینه علاقه‌مند به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. مدت‌ها گذشته است از روزهایی که آینه صرفاً برای عملکرد اصلی خود یعنی بازتاب اشیا استفاده می‌شد. توانایی افزایش بصری فضا، تصحیح عیوب هندسی فضا، چند برابر سازی نورپردازی اتاق و به عنوان یک عنصر دکوراتیو عالی توسط طراحان و صاحبان خانه‌ها در سراسر جهان، از  مهم‌ترین دلایل استفاده از آینه است. استفاده از آینه، شاید جادویی‌ترین کار در طراحی دکوراسیون باشد.


نمونه پروژه‌ها