روش های طراحی کابینت سه بعدی

مقالات
۳۰ امرداد

با توجه به سلیقه هر فرد کابینت آشپزخانه مورد نظر طراحی می‌شود. باید مواردی را هنگام انتخاب طرح آشپزخانه رعایت نمود. از جمله سبک مورد علاقه، اندازه فضا و مقدار هزینه برای کابینت.

نوع جدیدی از کابینت‌‎های سبک مدرن نیز موجود می‌باشد که طرحی سه بعدی روی خود دارند و با روش خاصی طراحی و تولید می‌شوند.

روش های طراحی کابینت  سه بعدی

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مواردیست که امروزه بیشتر مردم توجه خاصی به آن دارند. با توجه به سلیقه فردی، طراحی‌های مختلفی صورت خواهد گرفت.

هنگامی که قصد طراحی کابینت آشپزخانه خود را دارید و یا هدف شما بازسازی کابینت هاست اولین کار قبل از انجام هر کاری، جستجو برای یافتن طرح مورد نظر می‌باشد. بعد از آن نیز باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید. به دلیل وجود طرح‌های بسیار زیاد و متنوع، انتخاب کمی دشوار خواهد شد. برای اطمینان از انتخاب خود، بهتر است به چند مورد توجه داشته باشید از جمله:

انتخاب سبک طراحی کابینت آشپزخانه

انتخاب سبک کابینت، قسمت مهمی از طراحی آن است. برای این منظور باید دقت کنید که چطور سبکی را برای طراحی کابینت آشپزخانه خود می پسندید؟ سنتی یا مدرن؟ کابینت‌های سنتی دارای خمیدگی و یا تاب خاصی در طراحی خود هستند در صورتی که این مورد در کابینت‌های مدرن ساده‌تر است.

اندازه فضای موجود در آشپزخانه را حتما باید در نظر داشته باشید.

رنگ‌بندی کابینت‌ها باید با توجه به علاقه شخصی و اندازه آشپزخانه انتخاب شود.

جنس کابینت‌ها نیز اهمیت دارد، این مورد باید با توجه به سلیقه شخص انتخاب شود و همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر مایل هستید برای طراحی کابینت آشپزخانه خود هزینه کنید؟ کابینت‌های از جنس چوب به صرفه هستند و بیشترین محبوبیت را دارند. در این بین، کابینت‌های با کیفیت‌تر مانند استیل و یا شیشه، هزینه طراحی را بالا می‌برند.

کابینت آشپزخانه سه بعدی

نوع دیگر و جدیدتری از سبک کابینت آشپزخانه نیز وجود دارد و آن کابینت‌های سه بعدی هستند. این کابینت‌ها با طرح سه بعدی خود باعث به وجود آمدن فضایی خاص و متفاوت در آشپزخانه می‌شوند. روش‌های مخصوصی برای طراحی این نوع کابینت‌ها وجود دارد. روش متداول موجود، چسباندن برچسب‌های سه بعدی و مخصوص بر روی کابینت‌ها می‌باشد. روش دیگر برای طراحی کابینت آشپزخانه به صورت سه بعدی، استفاده از شیشه‌های چاپی می‌باشد. این روش طراحی را بسیار زیباتر خواهد کرد. طرح‌های سه بعدی باید طوری روی کابینت آشپزخانه کار گذاشته شوند که طرح مورد نظر کاملا دقیق باشد و واقعی به نظر بیاید.

نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه

با پیشرفت علم و تکنولوژی، انتخاب طرح مورد نظر برای کابینت آشپزخانه‌ ها بسیار آسان و لذت‌بخش شده است. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزار یا همان اپلیکیشن‌های طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشد. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید سبک مورد نظر خود را طراحی کرده و قبل از به اجرا درآوردن آن، از انتخاب خود اطمینان پیدا کنید. همچنین این روش موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

مقالات مرتبط
نکاتی برای طراحی کابینت آشپزخانه‌های کوچک
۱۵ اردیبهشت
مقالات

نکاتی برای طراحی کابینت آشپزخانه‌های کوچک

پخت و پز و نگهداری از مواد غذایی در آشپزخانه‌های کوچک می‌تواند گاهی اوقات کاری سخت و طاقت‌فرسا باشد. اما روش‌های آسانی برای تبدیل آشپزخانه‌های کوچک به فضایی شیک و کارآمد وجود دارد. با استفاده از برخی روش‌ها در طراحی کابینت آشپزخانه می‌توان فضای آشپزخانه‌های کوچک را طوری طراحی کرد که بسیار زیبا جلوه کنند و کار کردن در آن‌ها نیز راحت باشد. برخی از این روش‌های طراحی کابینت آشپزخانه و طراحی فضای داخلی آشپزخانه به شرح زیر هستند.
بهترین متریال برای کابینت آشپزخانه چیست؟
۱۰ اردیبهشت
مقالات

بهترین متریال برای کابینت آشپزخانه چیست؟

اگر قصد طراحی کابینت آشپزخانه خود را دارید، باید بدانید که انتخاب‌های زیادی در مورد متریال کابینت‌ها برای شما وجود دارد. با توجه به بودجه شما برای طراحی کابینت آشپزخانه، گزینه‌های مختلفی پیش روی شما خواهد بود. به همین دلیل باید سعی کنید قبل از اقدام برای خرید، گزینه‌های موجود را به خوبی بشناسید تا بتوانید بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در این جا قصد داریم تا برخی از بهترین متریال‌های موجود برای کابینت آشپزخانه را معرفی کرده و مزایا و معایب هر کدام از آن‌ها را شرح دهیم.
راهنمای نورپردازی آشپزخانه
۲۴ اسفند
مقالات

راهنمای نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه کاری است که اکثر افراد دوست دارند که آن را در خانه‌های خود اجرا کنند. بر اساس اندازه و فضای آشپزخانه، و بودجه افراد و سبکی که هر شخص برای دکوراسیون خانه خود دنبال می‌کند، روش‌های زیادی برای نورپردازی آشپزخانه به سبک دلخواه هر فرد وجود دارد. در این راستا مطالعات و بررسی‌هایی صورت گرفته است که در این مقاله استفاده شده تا بتوان بهترین و کارآمدترین راه‌ها را برای انجام نورپردازی آشپزخانه به شما ارائه نمود.


نمونه پروژه‌ها