روش های طراحی کابینت سه بعدی

مقالات
۳۰ امرداد

با توجه به سلیقه هر فرد کابینت آشپزخانه مورد نظر طراحی می‌شود. باید مواردی را هنگام انتخاب طرح آشپزخانه رعایت نمود. از جمله سبک مورد علاقه، اندازه فضا و مقدار هزینه برای کابینت.

نوع جدیدی از کابینت‌‎های سبک مدرن نیز موجود می‌باشد که طرحی سه بعدی روی خود دارند و با روش خاصی طراحی و تولید می‌شوند.

روش های طراحی کابینت  سه بعدی

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مواردیست که امروزه بیشتر مردم توجه خاصی به آن دارند. با توجه به سلیقه فردی، طراحی‌های مختلفی صورت خواهد گرفت.

هنگامی که قصد طراحی کابینت آشپزخانه خود را دارید و یا هدف شما بازسازی کابینت هاست اولین کار قبل از انجام هر کاری، جستجو برای یافتن طرح مورد نظر می‌باشد. بعد از آن نیز باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید. به دلیل وجود طرح‌های بسیار زیاد و متنوع، انتخاب کمی دشوار خواهد شد. برای اطمینان از انتخاب خود، بهتر است به چند مورد توجه داشته باشید از جمله:

انتخاب سبک طراحی کابینت آشپزخانه

انتخاب سبک کابینت، قسمت مهمی از طراحی آن است. برای این منظور باید دقت کنید که چطور سبکی را برای طراحی کابینت آشپزخانه خود می پسندید؟ سنتی یا مدرن؟ کابینت‌های سنتی دارای خمیدگی و یا تاب خاصی در طراحی خود هستند در صورتی که این مورد در کابینت‌های مدرن ساده‌تر است.

اندازه فضای موجود در آشپزخانه را حتما باید در نظر داشته باشید.

رنگ‌بندی کابینت‌ها باید با توجه به علاقه شخصی و اندازه آشپزخانه انتخاب شود.

جنس کابینت‌ها نیز اهمیت دارد، این مورد باید با توجه به سلیقه شخص انتخاب شود و همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر مایل هستید برای طراحی کابینت آشپزخانه خود هزینه کنید؟ کابینت‌های از جنس چوب به صرفه هستند و بیشترین محبوبیت را دارند. در این بین، کابینت‌های با کیفیت‌تر مانند استیل و یا شیشه، هزینه طراحی را بالا می‌برند.

کابینت آشپزخانه سه بعدی

نوع دیگر و جدیدتری از سبک کابینت آشپزخانه نیز وجود دارد و آن کابینت‌های سه بعدی هستند. این کابینت‌ها با طرح سه بعدی خود باعث به وجود آمدن فضایی خاص و متفاوت در آشپزخانه می‌شوند. روش‌های مخصوصی برای طراحی این نوع کابینت‌ها وجود دارد. روش متداول موجود، چسباندن برچسب‌های سه بعدی و مخصوص بر روی کابینت‌ها می‌باشد. روش دیگر برای طراحی کابینت آشپزخانه به صورت سه بعدی، استفاده از شیشه‌های چاپی می‌باشد. این روش طراحی را بسیار زیباتر خواهد کرد. طرح‌های سه بعدی باید طوری روی کابینت آشپزخانه کار گذاشته شوند که طرح مورد نظر کاملا دقیق باشد و واقعی به نظر بیاید.

نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه

با پیشرفت علم و تکنولوژی، انتخاب طرح مورد نظر برای کابینت آشپزخانه‌ ها بسیار آسان و لذت‌بخش شده است. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزار یا همان اپلیکیشن‌های طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشد. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید سبک مورد نظر خود را طراحی کرده و قبل از به اجرا درآوردن آن، از انتخاب خود اطمینان پیدا کنید. همچنین این روش موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

آخرین مقالات
طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی
۲۸ شهریور
مقالات

طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی

آشپزخانه بخشی از یک منزل است که اکثر وقت خانم‌ها در این محیط می‌گذرد، به همین دلیل از اهمیت خاصی برخودار می‌باشد. کابینت آشپزخانه یک بخش ضروری از آشپزخانه به حساب می‌آید.  طراحی کابینت آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که خانم‌ها بتوانند‌ تمام وسایل ضروری مورد نیازشان را در آن جای دهند و با توجه به اینکه هزینه‌های ساخت یک کابینت بسیار زیاد است و نمی‌توان دائما آن را تغییر داد باید در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه نهایت دقتتان را به کار بگیرید تا بتوانید، یک کابینت با سبک دلخواهتان برای منزلتان طراحی و به اجرا برسانید.
نورپردازی آشپزخانه به سبک کلاسیک
۰۴ شهریور
مقالات

نورپردازی آشپزخانه به سبک کلاسیک

نورپردازی آشپزخانه دقیقاً همانند نورپردازی در دکوراسیون داخلی مهم است. همیشه در طول تاریخ آشپزخانه در خانه‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای نزد خانواده داشته است.  پیشنهاد می‌دهیم تا انتهای این مطلب همراه ما باشید تا نکاتی در مورد نورپردازی آشپزخانه به سبک کلاسیک را با یکدیگر مرور کنیم. 
ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک
۱۷ امرداد
مقالات

ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه مدرن و کلاسیک

کابینت‌های آشپزخانه‌ شما بخشی از ظاهر آشپزخانه و همچنین چگونگی ساماندهی وسایل مورد نیاز شما در آشپزخانه را تعیین می‌کنند. تعویض کابینت‌های آشپزخانه برای هر صاحبخانه‌ای یک سرمایه‌گذاری بزرگ است، بنابراین انتخاب مناسب کابینت‌های آشپزخانه، برای لذت بردن از یک آشپزخانه به روز و زیبا برای سال‌های طولانی مهم است. در این مقاله ما به جدیدترین ایده‌های طراحی کابینت آشپزخانه پرداخته‌ایم و عملکرد و زیبایی طرح‌های گوناگون را مورد تجزیه و تحلیل قرار می‌دهیم. 


نمونه پروژه‌ها