روش های طراحی کابینت سه بعدی

مقالات
۳۰ امرداد

با توجه به سلیقه هر فرد کابینت آشپزخانه مورد نظر طراحی می‌شود. باید مواردی را هنگام انتخاب طرح آشپزخانه رعایت نمود. از جمله سبک مورد علاقه، اندازه فضا و مقدار هزینه برای کابینت.

نوع جدیدی از کابینت‌‎های سبک مدرن نیز موجود می‌باشد که طرحی سه بعدی روی خود دارند و با روش خاصی طراحی و تولید می‌شوند.

روش های طراحی کابینت  سه بعدی

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مواردیست که امروزه بیشتر مردم توجه خاصی به آن دارند. با توجه به سلیقه فردی، طراحی‌های مختلفی صورت خواهد گرفت.

هنگامی که قصد طراحی کابینت آشپزخانه خود را دارید و یا هدف شما بازسازی کابینت هاست اولین کار قبل از انجام هر کاری، جستجو برای یافتن طرح مورد نظر می‌باشد. بعد از آن نیز باید به نکات دیگری هم توجه داشته باشید. به دلیل وجود طرح‌های بسیار زیاد و متنوع، انتخاب کمی دشوار خواهد شد. برای اطمینان از انتخاب خود، بهتر است به چند مورد توجه داشته باشید از جمله:

انتخاب سبک طراحی کابینت آشپزخانه

انتخاب سبک کابینت، قسمت مهمی از طراحی آن است. برای این منظور باید دقت کنید که چطور سبکی را برای طراحی کابینت آشپزخانه خود می پسندید؟ سنتی یا مدرن؟ کابینت‌های سنتی دارای خمیدگی و یا تاب خاصی در طراحی خود هستند در صورتی که این مورد در کابینت‌های مدرن ساده‌تر است.

اندازه فضای موجود در آشپزخانه را حتما باید در نظر داشته باشید.

رنگ‌بندی کابینت‌ها باید با توجه به علاقه شخصی و اندازه آشپزخانه انتخاب شود.

جنس کابینت‌ها نیز اهمیت دارد، این مورد باید با توجه به سلیقه شخص انتخاب شود و همچنین باید در نظر بگیرید که چقدر مایل هستید برای طراحی کابینت آشپزخانه خود هزینه کنید؟ کابینت‌های از جنس چوب به صرفه هستند و بیشترین محبوبیت را دارند. در این بین، کابینت‌های با کیفیت‌تر مانند استیل و یا شیشه، هزینه طراحی را بالا می‌برند.

کابینت آشپزخانه سه بعدی

نوع دیگر و جدیدتری از سبک کابینت آشپزخانه نیز وجود دارد و آن کابینت‌های سه بعدی هستند. این کابینت‌ها با طرح سه بعدی خود باعث به وجود آمدن فضایی خاص و متفاوت در آشپزخانه می‌شوند. روش‌های مخصوصی برای طراحی این نوع کابینت‌ها وجود دارد. روش متداول موجود، چسباندن برچسب‌های سه بعدی و مخصوص بر روی کابینت‌ها می‌باشد. روش دیگر برای طراحی کابینت آشپزخانه به صورت سه بعدی، استفاده از شیشه‌های چاپی می‌باشد. این روش طراحی را بسیار زیباتر خواهد کرد. طرح‌های سه بعدی باید طوری روی کابینت آشپزخانه کار گذاشته شوند که طرح مورد نظر کاملا دقیق باشد و واقعی به نظر بیاید.

نرم افزار طراحی کابینت آشپزخانه

با پیشرفت علم و تکنولوژی، انتخاب طرح مورد نظر برای کابینت آشپزخانه‌ ها بسیار آسان و لذت‌بخش شده است. یکی از این روش‌ها استفاده از نرم‌افزار یا همان اپلیکیشن‌های طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشد. با استفاده از این اپلیکیشن‌ها می‌توانید سبک مورد نظر خود را طراحی کرده و قبل از به اجرا درآوردن آن، از انتخاب خود اطمینان پیدا کنید. همچنین این روش موجب صرفه‌جویی در وقت و هزینه شما خواهد شد.

مقالات مرتبط
طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل
۲۸ بهمن
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون داخل منزل، در حفظ هارمونی داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع آشپزخانه قلب یک خانه شناخته می‌شود و نمای کابینت‌های آشپزخانه همواره تاثیر زیادی در طراحی خانه دارد. به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می‌شود. نکته‌ای در مورد طراحی کابینت‌ها باید در نظر داشت، به کار گرفتن خلاقیت در این زمینه است. کابینت‌های منزل باید با دکوراسیون داخلی منزل هارمونی داشته باشند. به طور کلی علاقه و شخصی نقش مهمی در طراحی کابینت‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی دارد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم ایده‌های جذاب و نکات لازم در مورد طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل بیان کنیم.
راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه
۰۵ بهمن
مقالات

راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه

در یک خانه علاوه بر اتاق پذیرایی و اتاق خواب، آشپزخانه نیز جزو مهمترین بخش‌ها به شمار می‌آید. اگر قصد دارید آشپزخانه خانه خود را طراحی کنید و یا تغییراتی در طراحی آن ایجاد نمایید، بسیار حائز اهمیت است که زمانی را برای فکر در مورد نوع کابینت‌ها، زیبایی‌شناسی، عملکرد کابینت‌ها متناسب با فضا و شرایط خانه و همچنین بودجه در دسترس برای طراحی کابینت و آشپرخانه اختصاص دهید. طراحی کابینت آشپزخانه از این جهت مهم است که کابینت‌ها به شما کمک می‌کنند تا ضمن زیباتر کردن فضای خانه و آشپزخانه، بتوانید فضای آشپزی خود را نیز مرتب و منظم جلوه دهید. در زمان انتخاب متریال کابینت‌های آشپزخانه، حتما باید به هزینه آن، میزان دوام کابینت‌ها با متریال‌های مختلف و همچنین سبک طراحی خانه و سلیقه خود توجه کنید.
کابینت آشپزخانه هایگلاس
۰۹ دی
مقالات

کابینت آشپزخانه هایگلاس

اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید، یا می‌خواهید برای خانه جدیدی یک آشپزخانه زیبا و مدرن طراحی کنید، به خاطر داشته باشید که کابینت آشپزخانه می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر و زیبایی فضای آشپزخانه بگذارد. در طی سال‌های اخیر، کابینت آشپزخانه هایگلاس به دلیل جذابیت و چشم‌نوازی، محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده است. کابینت آشپزخانه، صرف نظر از جنس آن، در ظاهر خانه و آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است.


نمونه پروژه‌ها