کابینت آشپزخانه هایگلاس

مقالات
۰۹ دی

اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید، یا می‌خواهید برای خانه جدیدی یک آشپزخانه زیبا و مدرن طراحی کنید، به خاطر داشته باشید که کابینت آشپزخانه می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر و زیبایی فضای آشپزخانه بگذارد. در طی سال‌های اخیر، کابینت آشپزخانه هایگلاس به دلیل جذابیت و چشم‌نوازی، محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده است. کابینت آشپزخانه، صرف نظر از جنس آن، در ظاهر خانه و آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است.

کابینت آشپزخانه هایگلاس

چرا کابینت آشپزخانه هایگلاس؟

کابینت‌های هایگلاس کاربرد زیادی در آشپزخانه‌های مدرن پیدا کرده و برای آشپزخانه‌های جدید نسبت به آشپزخانه‌های سنتی و قدیمی گزینه بهتری هستند. کابینت آشپزخانه هایگلاس نور را به طور موثری منعکس کرده و باعث می‌شود تا آشپزخانه روشن‌تر و بزرگ‌تر به چشم بیاید. این ویژگی به خصوص برای آشپزخانه‌های با فضای کوچک بسیار مفید است.

تمیز کردن آسان کابینت‌های هایگلاس یکی از بزرگترین مزایای این نوع از کابینت آشپزخانه است. هرگونه لکه یا کثیفی به راحتی از کابینت آشپزخانه هایگلاس پاک می‌شود و تلاش شما برای تمیز کردن آن را به حداقل می‌رساند. برای تمیز کردن و رفع هرگونه لکه از کابینت‌های هایگلاس تنها به یک پارچه مرطوب نرم نیاز خواهید داشت. این نوع کابینت آشپزخانه همچنین در برابر آب بسیار مقاوم بوده و نیاز به روش‌های نگهداری خاص ندارد.

کابینت آشپزخانه هایگلاس از چه ساخته می‌شود؟

آکرلیک نوعی پلاستیک با کیفیت بسیار بالا است که اغلب به صورت ورق به عنوان جایگزینی برای شیشه مورد استفاده قرار می‌گیرد و سطحی مقاوم در برابر خرد شدن را ایجاد می‌کند. کابینت آشپزخانه آکرلیک هایگلاس برای آشپزخانه‌های طراحی شده با سبک‌های مدرن بسیار مناسب هستند. این نوع کابینت مانند آینه بازتابنده نور است و در برابر شکستگی و کثیفی بسیار مقاوم است. کابینت‌های هایگلاس با اختلاف زیادی نسبت به انواع کابینت‌های دیگر محبوب‌تر هستند.

مزایای کابینت‌های هایگلاس

کابینت آشپزخانه هایگلاس نسبت به سایر انواع کابینت‌ها از مزایای ویژه‌ای برخوردار است. همان‌طور که گفته شد، براق بودن درهای کابینت آشپزخانه هایگلاس باعث می‌شود تا آشپزخانه زیباتر به نظر رسیده و فضای آشپزخانه را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. این ویژگی باعث شده تا کابینت‌های هایگلاس به یکی از بهترین انتخاب‌ها برای استفاده در آشپرخانه‌ها تبدیل شوند.

ویژگی منعکس کردن نور به خصوص برای رنگ‌های تیره‌تر مزیت بزرگتری محسوب می‌شود، چرا که دیگر در مورد جذب نور اتاق توسط رنگ تیره نگرانی نخواهید داشت.

هر چه رنگی که انتخاب می‌کنید روشن‌تر باشد، بازتاب نور بیشتر خواهد بود. به همین دلیل رنگ‌های روشن‌تر برای کابینت آشپزخانه هایگلاس بسیار محبوب‌تر هستند. با این حال، به خاطر داشته باشید که ویژگی بازتابش نور این نوع کابینت آشپزخانه باعث رسیدن نور بیشتر به اطراف و بازتاب سایر رنگ‌های سطوح داخل اتاق نیز می‌شود.

استفاده از وسایل با رنگ‌های مختلف در خانه و آشپزخانه باعث می‌شود تا در اثر بازتابش نور توسط کابینت‌های هایگلاس، زیبایی آشپزخانه چند برابر جلوه کند. پیشنهاد می‌شود در صورت استفاده از کابینت هایگلاس، وسایل خانه را در رنگ‌های زیبا و مختلفی انتخاب کنید.

قابلیت تمیز شدن آسان نیز، همان‌طور که قبلا ذکر کردیم، یکی از اصلی‌ترین مزایای این نوع کابینت آشپزخانه است. این ویژگی به خصوص برای خانواده‌هایی که دارای کودک هستند و یا قصد دارند مهمانی‌های زیادی در خانه خود برگزار کنند بسیار مفید خواهد بود. کابینت‌های هایگلاس با استفاده از پارچه‌های میکروفیبر به راحتی تمیز می‌شوند.

البته در هنگام تمیز کردن کابینت هایگلاس باید مراقب باشید تا سطح آن خراشیده نشود، زیرا به دلیل براق بودن سطح کابینت، خراش یا آسیب‌دیدگی آن به راحتی دیده می‌شود و از زیبایی آن می‌کاهد. هر نوع لکه، گرد و غبار و یا کثیفی را می‌توان خیلی سریع تنها با استفاده از پارچه‌های ضدخش تمیز کرد.

معایب کابینت آشپزخانه هایگلاس

با توجه به این که کابینت آشپزخانه هایگلاس درخشش زیادی داشته و سطح آن بسیار براق است لکه، کثیفی و اثر انگشت به راحتی بر روی آن باقی می‌ماند. به همین دلیل، این نوع از کابینت‌ها باید به طور مداوم تمیز شوند تا زیبایی خود را از دست ندهند. این امر ممکن است برای برخی از افراد کمی آزاردهنده باشد. بهتر است در صورت ایجاد لکه یا کثیف شدن کابینت‌های هایگلاس، بلافاصله آن‌ها را تمیز کنید تا زیبایی آن حفظ شود.

همچنین در هنگام استفاده از کابینت آشپزخانه هایگلاس باید مراقب باشید تا اجسام تیز به آن‌ها برخورد نکند. اجسام برنده ممکن است بر روی سطح براق این کابینت‌ها خراش ایجاد کرده و به آن‌ها آسیب بزنند. اگر خراشی روی سطح کابینت ایجاد شود دیگر به راحتی نمی‌توان آن را از بین برد.

مقالات مرتبط
راهنمای نورپردازی آشپزخانه
۲۴ اسفند
مقالات

راهنمای نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه کاری است که اکثر افراد دوست دارند که آن را در خانه‌های خود اجرا کنند. بر اساس اندازه و فضای آشپزخانه، و بودجه افراد و سبکی که هر شخص برای دکوراسیون خانه خود دنبال می‌کند، روش‌های زیادی برای نورپردازی آشپزخانه به سبک دلخواه هر فرد وجود دارد. در این راستا مطالعات و بررسی‌هایی صورت گرفته است که در این مقاله استفاده شده تا بتوان بهترین و کارآمدترین راه‌ها را برای انجام نورپردازی آشپزخانه به شما ارائه نمود.
طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل
۲۸ بهمن
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون داخل منزل، در حفظ هارمونی داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع آشپزخانه قلب یک خانه شناخته می‌شود و نمای کابینت‌های آشپزخانه همواره تاثیر زیادی در طراحی خانه دارد. به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می‌شود. نکته‌ای در مورد طراحی کابینت‌ها باید در نظر داشت، به کار گرفتن خلاقیت در این زمینه است. کابینت‌های منزل باید با دکوراسیون داخلی منزل هارمونی داشته باشند. به طور کلی علاقه و شخصی نقش مهمی در طراحی کابینت‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی دارد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم ایده‌های جذاب و نکات لازم در مورد طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل بیان کنیم.
راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه
۰۵ بهمن
مقالات

راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه

در یک خانه علاوه بر اتاق پذیرایی و اتاق خواب، آشپزخانه نیز جزو مهمترین بخش‌ها به شمار می‌آید. اگر قصد دارید آشپزخانه خانه خود را طراحی کنید و یا تغییراتی در طراحی آن ایجاد نمایید، بسیار حائز اهمیت است که زمانی را برای فکر در مورد نوع کابینت‌ها، زیبایی‌شناسی، عملکرد کابینت‌ها متناسب با فضا و شرایط خانه و همچنین بودجه در دسترس برای طراحی کابینت و آشپرخانه اختصاص دهید. طراحی کابینت آشپزخانه از این جهت مهم است که کابینت‌ها به شما کمک می‌کنند تا ضمن زیباتر کردن فضای خانه و آشپزخانه، بتوانید فضای آشپزی خود را نیز مرتب و منظم جلوه دهید. در زمان انتخاب متریال کابینت‌های آشپزخانه، حتما باید به هزینه آن، میزان دوام کابینت‌ها با متریال‌های مختلف و همچنین سبک طراحی خانه و سلیقه خود توجه کنید.


نمونه پروژه‌ها