طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی

مقالات
۲۸ شهریور

آشپزخانه بخشی از یک منزل است که اکثر وقت خانم‌ها در این محیط می‌گذرد، به همین دلیل از اهمیت خاصی برخودار می‌باشد. کابینت آشپزخانه یک بخش ضروری از آشپزخانه به حساب می‌آید. 

طراحی کابینت آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که بتوان تمام وسایل ضروری مورد نیاز را در آن جای داد و با توجه به اینکه هزینه‌های ساخت یک کابینت بسیار زیاد است و نمی‌توان دائما آن را تغییر داد باید در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه نهایت دقت را به کار گرفت تا کابینتی با سبک دلخواه طراحی کرده و به اجرا برسانید.

طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی

برای طراحی کابینت آشپزخانه می‌توانید از سبک‌ها و نمونه‌های متفاوت ایرانی، خارجی، مدرن، کلاسیک و سبک‌های دیگر با ابزار و جنس‌های متفاوتی مانند، چوب، فلز، ام دی اف، فایبرگلاس، گالوانیزه، و...با توجه به محیط منزلتان استفاده و طراحی نمائید.

مدل کابینت‌های ایرانی،‌امروزه به دلیل کارایی زیاد و مطابقت با محیط منزل و همچنین راحتی، زیبایی و جلوه‌های خاصی که دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته شده است.

برای طراحی کابینت آشپزخانه باید به فضایی که قرار است کابینت در آن ساخته شود توجه کنید. می‌توانید خودتان اقدام کنید و یا از متخصصانی که طراحی کابینت را با سبک‌های ایرانی و خاص ارائه می‌دهند، کمک بگیرید.

انواع کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی:

کابینت‌های ایرانی در جنس‌های مختلفی مانند: چوب، فلز، آلومینیوم، ام دی اف، های گلاس، وکیوم و یا ممبران تولید می‌شود.

برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه، باید عوامل مختلفی را مانند هزینه‌ای که باید پرداخت شود، محیطی که باید در آن اجرا شود، سبکی که قرار است ساخته شود و محیط آب و هوایی منزلتان توجه کنید.

برای مثال در استان‌های شمالی بهتر است از فلز و یا آلومینیوم استفاده شود چرا که استفاده از ام دی اف که به رطوبت حساس است ممکن است بعد از مدتی باعث خرابی کابینت شود، همچنین کسانی که از آب به میزان زیادی استفاده می‌کنند بهتر است به دنبال کابینت‌هایی با جنس چوب و ام دی اف نروند.

کابینت‌های ایرانی به سبک چوبی و کلاسیک:

کابینت‌های چوبی یکی از انواع کابینت‌های ایرانی است که از قدیم تا به الان مورد استقبال افرادی بوده است که به سبک کلاسیک علاقه داشته و به استفاده از وسایل طبیعی در منزل تمایل زیادی دارند.

وجود رنگ تیره قهوه‌ای در کابینت‌های چوبی جلوه خاصی را به کابینت آشپزخانه می‌دهد.

استفاده از یک رنگ متضاد با رنگ قهوه‌ای سبک ویژه‌ای از یک کابینت ایرانی کلاسیک را برایتان به ارمغان می‌آورد و این نوع کابینت‌ها دارای استحکام زیادی هستند و می‌توانند سال‌های زیادی بدون هیچ تغییر رنگ و خرابی مورد استفاده قرار بگیرند.

کابینت‌هایی با سبک مدرن امروزه بسیار بیشتر از کابینت‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابینت‌های مدرن در هر اندازه‌ای قابل ساخت هستند و به هر سبک و مدلی که بخواهید، ساخته می‌شوند.

در این کابینت‌ها، از جنس های گلاس، ام دی اف، وکیوم استفاده می‌شود.

کابینت‌های مدرن باعث ایجاد محیطی آرامش‌بخش و ساده در منزل می‌شوند. در این نوع کابینت از رنگ‌های روشن، سفید و استخوانی به همراه یک رنگ متضاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابینت‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و می‌توانید با توجه به فضای منزلتان و هزینه‌ای که قرار است خرج شود، برای ساخت آن اقدام کنید.

امروزه با توجه به کوچک بودن منازل و کم بودن محیط برای ساخت یک کابینت و نبود بودجه کافی، باعث شده است که همه به دنبال ساخت کابینتی با سبک ساده و متناسب با منزلشان باشند.

برای طراحی کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی می‌توانید به افرادی که در این زمینه سر رشته دارند مراجعه کنید و در رابطه با شرایط، اندازه، نوع کابینت و جنسی که قرار است مورد استفاده قرار دهید صحبت کنید تا بتوانند یک نوع کابینت ایرانی مطابق با سلیقه‌تان طراحی کرده و به اجرا در بیاورند.

مقالات مرتبط
بهترین نرم‌افزارهای طراحی کابینت آشپزخانه
۲۴ مهر
مقالات

بهترین نرم‌افزارهای طراحی کابینت آشپزخانه

در این مقاله قصد داریم بهترین نرم‌افزارهای طراحی کابینت آشپزخانه را معرفی کنیم. برخی از این نرم‌افزارها رایگان هستند و برخی دیگر نیز باید خریداری شوند. در گذشته برای طراحی کابینت آشپزخانه‌ها از روش‌های سنتی مانند اندازه‌گیری دستی و طرح‌های ترسیمی همراه با خطاهای بسیار زیاد استفاده می‌شد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی نرم‌افزارهای مختلفی برای طراحی دکوراسیون خانه و آشپزخانه به وجود آمده‌اند که می‌توانند در زمان کوتاهی طرح‌های ۳ بعدی با کیفیت بالا ایجاد کنند.
مواد مورد استفاده برای طراحی کابینت آشپزخانه
۱۶ مهر
مقالات

مواد مورد استفاده برای طراحی کابینت آشپزخانه

متریال‌های متفاوتی برای طراحی کابینت آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای آنکه بدانید کدام از متریال استفاده شده، در این مقاله با ما همراه باشید تا انواع متریال های مورد استفاده در طراحی کابینت آشپزخانه را بشناسید و سپس با توجه به شرایط خود تصمیم بگیرید که کدام متریال می‌تواند مناسب‌ترین نوع متریال برای شما باشد.
روش های طراحی کابینت  سه بعدی
۳۰ امرداد
مقالات

روش های طراحی کابینت سه بعدی

با توجه به سلیقه هر فرد کابینت آشپزخانه مورد نظر طراحی می‌شود. باید مواردی را هنگام انتخاب طرح آشپزخانه رعایت نمود. از جمله سبک مورد علاقه، اندازه فضا و مقدار هزینه برای کابینت. نوع جدیدی از کابینت‌‎های سبک مدرن نیز موجود می‌باشد که طرحی سه بعدی روی خود دارند و با روش خاصی طراحی و تولید می‌شوند.


نمونه پروژه‌ها