طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی

مقالات
۲۸ شهریور

آشپزخانه بخشی از یک منزل است که اکثر وقت خانم‌ها در این محیط می‌گذرد، به همین دلیل از اهمیت خاصی برخودار می‌باشد. کابینت آشپزخانه یک بخش ضروری از آشپزخانه به حساب می‌آید. 

طراحی کابینت آشپزخانه باید به گونه‌ای باشد که بتوان تمام وسایل ضروری مورد نیاز را در آن جای داد و با توجه به اینکه هزینه‌های ساخت یک کابینت بسیار زیاد است و نمی‌توان دائما آن را تغییر داد باید در هنگام طراحی کابینت آشپزخانه نهایت دقت را به کار گرفت تا کابینتی با سبک دلخواه طراحی کرده و به اجرا برسانید.

طراحی آشپزخانه به سبک ایرانی

برای طراحی کابینت آشپزخانه می‌توانید از سبک‌ها و نمونه‌های متفاوت ایرانی، خارجی، مدرن، کلاسیک و سبک‌های دیگر با ابزار و جنس‌های متفاوتی مانند، چوب، فلز، ام دی اف، فایبرگلاس، گالوانیزه، و...با توجه به محیط منزلتان استفاده و طراحی نمائید.

مدل کابینت‌های ایرانی،‌امروزه به دلیل کارایی زیاد و مطابقت با محیط منزل و همچنین راحتی، زیبایی و جلوه‌های خاصی که دارد، بسیار مورد استقبال قرار گرفته شده است.

برای طراحی کابینت آشپزخانه باید به فضایی که قرار است کابینت در آن ساخته شود توجه کنید. می‌توانید خودتان اقدام کنید و یا از متخصصانی که طراحی کابینت را با سبک‌های ایرانی و خاص ارائه می‌دهند، کمک بگیرید.

انواع کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی:

کابینت‌های ایرانی در جنس‌های مختلفی مانند: چوب، فلز، آلومینیوم، ام دی اف، های گلاس، وکیوم و یا ممبران تولید می‌شود.

برای انتخاب جنس کابینت آشپزخانه، باید عوامل مختلفی را مانند هزینه‌ای که باید پرداخت شود، محیطی که باید در آن اجرا شود، سبکی که قرار است ساخته شود و محیط آب و هوایی منزلتان توجه کنید.

برای مثال در استان‌های شمالی بهتر است از فلز و یا آلومینیوم استفاده شود چرا که استفاده از ام دی اف که به رطوبت حساس است ممکن است بعد از مدتی باعث خرابی کابینت شود، همچنین کسانی که از آب به میزان زیادی استفاده می‌کنند بهتر است به دنبال کابینت‌هایی با جنس چوب و ام دی اف نروند.

کابینت‌های ایرانی به سبک چوبی و کلاسیک:

کابینت‌های چوبی یکی از انواع کابینت‌های ایرانی است که از قدیم تا به الان مورد استقبال افرادی بوده است که به سبک کلاسیک علاقه داشته و به استفاده از وسایل طبیعی در منزل تمایل زیادی دارند.

وجود رنگ تیره قهوه‌ای در کابینت‌های چوبی جلوه خاصی را به کابینت آشپزخانه می‌دهد.

استفاده از یک رنگ متضاد با رنگ قهوه‌ای سبک ویژه‌ای از یک کابینت ایرانی کلاسیک را برایتان به ارمغان می‌آورد و این نوع کابینت‌ها دارای استحکام زیادی هستند و می‌توانند سال‌های زیادی بدون هیچ تغییر رنگ و خرابی مورد استفاده قرار بگیرند.

کابینت‌هایی با سبک مدرن امروزه بسیار بیشتر از کابینت‌های کلاسیک مورد استفاده قرار می‌گیرند. کابینت‌های مدرن در هر اندازه‌ای قابل ساخت هستند و به هر سبک و مدلی که بخواهید، ساخته می‌شوند.

در این کابینت‌ها، از جنس های گلاس، ام دی اف، وکیوم استفاده می‌شود.

کابینت‌های مدرن باعث ایجاد محیطی آرامش‌بخش و ساده در منزل می‌شوند. در این نوع کابینت از رنگ‌های روشن، سفید و استخوانی به همراه یک رنگ متضاد مورد استفاده قرار می‌گیرد. این کابینت‌ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند و می‌توانید با توجه به فضای منزلتان و هزینه‌ای که قرار است خرج شود، برای ساخت آن اقدام کنید.

امروزه با توجه به کوچک بودن منازل و کم بودن محیط برای ساخت یک کابینت و نبود بودجه کافی، باعث شده است که همه به دنبال ساخت کابینتی با سبک ساده و متناسب با منزلشان باشند.

برای طراحی کابینت آشپزخانه به سبک ایرانی می‌توانید به افرادی که در این زمینه سر رشته دارند مراجعه کنید و در رابطه با شرایط، اندازه، نوع کابینت و جنسی که قرار است مورد استفاده قرار دهید صحبت کنید تا بتوانند یک نوع کابینت ایرانی مطابق با سلیقه‌تان طراحی کرده و به اجرا در بیاورند.

مقالات مرتبط
طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل
۲۸ بهمن
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون داخل منزل، در حفظ هارمونی داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع آشپزخانه قلب یک خانه شناخته می‌شود و نمای کابینت‌های آشپزخانه همواره تاثیر زیادی در طراحی خانه دارد. به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می‌شود. نکته‌ای در مورد طراحی کابینت‌ها باید در نظر داشت، به کار گرفتن خلاقیت در این زمینه است. کابینت‌های منزل باید با دکوراسیون داخلی منزل هارمونی داشته باشند. به طور کلی علاقه و شخصی نقش مهمی در طراحی کابینت‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی دارد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم ایده‌های جذاب و نکات لازم در مورد طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل بیان کنیم.
راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه
۰۵ بهمن
مقالات

راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه

در یک خانه علاوه بر اتاق پذیرایی و اتاق خواب، آشپزخانه نیز جزو مهمترین بخش‌ها به شمار می‌آید. اگر قصد دارید آشپزخانه خانه خود را طراحی کنید و یا تغییراتی در طراحی آن ایجاد نمایید، بسیار حائز اهمیت است که زمانی را برای فکر در مورد نوع کابینت‌ها، زیبایی‌شناسی، عملکرد کابینت‌ها متناسب با فضا و شرایط خانه و همچنین بودجه در دسترس برای طراحی کابینت و آشپرخانه اختصاص دهید. طراحی کابینت آشپزخانه از این جهت مهم است که کابینت‌ها به شما کمک می‌کنند تا ضمن زیباتر کردن فضای خانه و آشپزخانه، بتوانید فضای آشپزی خود را نیز مرتب و منظم جلوه دهید. در زمان انتخاب متریال کابینت‌های آشپزخانه، حتما باید به هزینه آن، میزان دوام کابینت‌ها با متریال‌های مختلف و همچنین سبک طراحی خانه و سلیقه خود توجه کنید.
کابینت آشپزخانه هایگلاس
۰۹ دی
مقالات

کابینت آشپزخانه هایگلاس

اگر قصد بازسازی آشپزخانه خود را دارید، یا می‌خواهید برای خانه جدیدی یک آشپزخانه زیبا و مدرن طراحی کنید، به خاطر داشته باشید که کابینت آشپزخانه می‌تواند تاثیر زیادی در ظاهر و زیبایی فضای آشپزخانه بگذارد. در طی سال‌های اخیر، کابینت آشپزخانه هایگلاس به دلیل جذابیت و چشم‌نوازی، محبوبیت بسیاری در بین مردم پیدا کرده است. کابینت آشپزخانه، صرف نظر از جنس آن، در ظاهر خانه و آشپزخانه بسیار تاثیرگذار است.


نمونه پروژه‌ها