نکاتی برای زیباسازی سیستم آشپزخانه

مقالات
۰۷ خرداد

بی شک این جمله را در بسیاری از مجلات طراحی دکوراسیون داخلی دیده‌اید و یا از طراحان حرفه‌ای شنیده‌اید که آشپزخانه  قلب هر خانه است. همین امر باعث می‌شود که به چیدمان و سیستم آشپرخانه توجه ویژه‌ای گردد.

نکاتی برای زیباسازی سیستم آشپزخانه

طراحی آشپزخانه‌های مختلف با امکانات و ویژگی‌های خاص مدنظر افراد با توجه به تعداد وسایل موجود و تجهیزات سیستم آشپزخانه کار بسیار پیچیده‌ای می باشد، اما بد نیست بدانید حضور کدام امکانات درسیستم آشپرخانه، آن را به فضایی راحت‌تر و مناسب‌تر برای انجام کارهای آشپزی تبدیل می‌کند. بر این اساس تصمیم گرفته‌ایم چندین نکته را در مورد وسایل آشپزخانه و تاثیر آن در زیباسازی و طراحی دکوراسیون داخلی آن بیان کنیم.

اجاق گاز در طراحی سیستم آشپزخانه

اگر آشپزخانه کوچک یا به اصطلاح نقلی دارید، بدانید که رنگ وسایل آشپرخانه را می‌توان بر اساس سلیقه افراد تنظیم کرد اما یکی از وسایل مهم در سیستم آشپرخانه اجاق گاز است. در این میان استفاده از گازهای رومیزی به شما کمک می‌کند تا فضای بیشتری در سیستم آشپرخانه برای سایر وسایل همچون سینک، ماشین لباسشویی و .. که از وسایل ضروری هستند، ایجاد کنید.

کابینت در طراحی سیستم آشپزخانه

نظم در هرجا که باشد آن فضا را دلچسب و آرامش‌بخش خواهد کرد، آشپزخانه نیز که محیط انجام آشپزی است باید مرتب باشد. کابینت در سیستم آشپزخانه نه تنها موجب نظم محیط می‌شود بلکه به کار شما بخاطر در دسترس بودن وسایل مورد نیازتان، سرعت هم می‌بخشد. این نکته را هم بدانید که وسایل برقی کوچک آشپزخانه را شلوغ جلوه می‌دهد. پس هنگام طراحی کابینت در سیستم آشپزخانه، ابعاد وسایل برقی که در حین آشپزی از آن‌ها استفاده می‌کنید را در نظر بگیرید.

یخچال مناسب در آشپزخانه

بسیاری از افراد براساس مد روز یخچال خود را تهیه می‌کنند، بدون اینکه فضای آشپزخانه خود را در نظر بگیرند. خوشبختانه امروزه در بازار مدل‌های مختلف یخچال موجود است که می‌توان براساس فضای آشپزخانه یخچال کم عمق، ولی عریض‌تر یا بلندتر انتخاب کرد که با ابعاد استاندارد کابینت آشپزخانه نیز مطابقت داشته باشد و ظاهر یکدست‌تری ایجاد کنند.

تهویه در سیستم آشپزخانه

ارتباط با بیرون می‌تواند بهترین تهویه برای محیط آشپزخانه باشد. در واقع آشپزخانه‌ای که پنجره هرچند کوچک دارد یا به بالکن، تراس و یا حیاط متصل است، نه تنها فضایی برای استراحت فراهم می‌آورد، بلکه از نظر بصری نیز آشپزخانه را دلبازتر نشان می‌دهد. اگر این فضای بیرونی به اندازه کافی بزرگ باشد که یک ست ناهارخوری در خود جای دهد، می‌تواند محیط بسیار جذابی برای صرف شام در کنار خانواده و دوستان مهیا کند.

نورپردازی در طراحی سیستم آشپزخانه

وجود نور طبیعی در محیط آشپزخانه زیبایی خود را دارد اما امروزه علاوه بر نور طبیعی، نور مصنوعی هم در سیستم آشپرخانه بسیار کاربرد دارد. نورپردازی در قسمت زیرین کابینت یکی از انواع نورپردازی‌هاست، که هم نور محیطی مناسب و هم نور موضعی لازم برای انجام کارهای روزانه را فراهم می‌نماید. ضمن اینکه این نوع نورپردازی، زیبایی دکوراسیون آشپزخانه را هم دوچندان می‌کند.

مقالات مرتبط
راهنمای نورپردازی آشپزخانه
۲۴ اسفند
مقالات

راهنمای نورپردازی آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه کاری است که اکثر افراد دوست دارند که آن را در خانه‌های خود اجرا کنند. بر اساس اندازه و فضای آشپزخانه، و بودجه افراد و سبکی که هر شخص برای دکوراسیون خانه خود دنبال می‌کند، روش‌های زیادی برای نورپردازی آشپزخانه به سبک دلخواه هر فرد وجود دارد. در این راستا مطالعات و بررسی‌هایی صورت گرفته است که در این مقاله استفاده شده تا بتوان بهترین و کارآمدترین راه‌ها را برای انجام نورپردازی آشپزخانه به شما ارائه نمود.
طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل
۲۸ بهمن
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل

طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون داخل منزل، در حفظ هارمونی داخلی خانه از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع آشپزخانه قلب یک خانه شناخته می‌شود و نمای کابینت‌های آشپزخانه همواره تاثیر زیادی در طراحی خانه دارد. به طور کلی طراحی کابینت آشپزخانه در دو سبک کلاسیک و مدرن انجام می‌شود. نکته‌ای در مورد طراحی کابینت‌ها باید در نظر داشت، به کار گرفتن خلاقیت در این زمینه است. کابینت‌های منزل باید با دکوراسیون داخلی منزل هارمونی داشته باشند. به طور کلی علاقه و شخصی نقش مهمی در طراحی کابینت‌ها و طراحی دکوراسیون داخلی دارد. در مقاله پیش‌رو قصد داریم ایده‌های جذاب و نکات لازم در مورد طراحی کابینت آشپزخانه متناسب با دکوراسیون منزل بیان کنیم.
راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه
۰۵ بهمن
مقالات

راهنمایی برای انتخاب متریال و طراحی کابینت آشپزخانه

در یک خانه علاوه بر اتاق پذیرایی و اتاق خواب، آشپزخانه نیز جزو مهمترین بخش‌ها به شمار می‌آید. اگر قصد دارید آشپزخانه خانه خود را طراحی کنید و یا تغییراتی در طراحی آن ایجاد نمایید، بسیار حائز اهمیت است که زمانی را برای فکر در مورد نوع کابینت‌ها، زیبایی‌شناسی، عملکرد کابینت‌ها متناسب با فضا و شرایط خانه و همچنین بودجه در دسترس برای طراحی کابینت و آشپرخانه اختصاص دهید. طراحی کابینت آشپزخانه از این جهت مهم است که کابینت‌ها به شما کمک می‌کنند تا ضمن زیباتر کردن فضای خانه و آشپزخانه، بتوانید فضای آشپزی خود را نیز مرتب و منظم جلوه دهید. در زمان انتخاب متریال کابینت‌های آشپزخانه، حتما باید به هزینه آن، میزان دوام کابینت‌ها با متریال‌های مختلف و همچنین سبک طراحی خانه و سلیقه خود توجه کنید.


نمونه پروژه‌ها