ایده هایی برای طراحی دکوراسیون مکان‌های مختلف خانه

مقالات
۲۵ آذر

در این مقاله چند ایده کوچک که باعث زیبایی و بهینه‌سازی دکوراسیون اتاق خواب‌ها، آشپزخانه و اتاق پذیرایی می‌شود را باهم می‌خوانیم.

ایده هایی برای طراحی دکوراسیون مکان‌های مختلف خانه

نورپردازی اتاق خواب

اتاق خواب‌های لوکس امروزی بهتر است در کنار چیدمان اصولی وسایل داخلی، حالت نورپردازی برای روز و شب نیز داشته باشند. میزان روشنایی اتاق در طول ساعات شبانه‌روز باید استاندارد حالات مختلف را دارا باشند. شرایطی همچون مطالعه کتاب، تماشای تلویزیون یا کار با سیستم‌هایی همچون لپتاپ و گوشی و شدت روشنایی در زمان خواب در طول روز. عامل مهم برای تحقق این شرایط ایجاد تعادل در نسبت نور طبیعی و نور روشنایی لامپ‌ها است. اجرای ایده‌های مدرن تنها نباید برای زیبایی و جذابیت اتاق خواب یا طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان باشد، بلکه باید برای رسیدن به بیشترین آرامش و حس رضایت‌مندی افراد خانه باشد. معمولا سیستم نورپردازی هماهنگ با سایر اجزا اتاق خواب مانند تعداد پنجره‌ها، اندازه و رنگ پرده‌ها، تختخواب و محل قرارگیری آن، میز مطالعه و... تعیین می‌گردد.

ایده طراحی کابینت برای آشپزخانه نقلی

آشپزخانه نقلی خود را با چند ایده خلاقانه جذاب‌تر از قبل کنید. با رشد آپارتمان نشینی و ایجاد ساختمان‌های کوچک، آشپزخانه‌ها نیز کوچکتر از قبل شده‌اند. تنها پیاده کردن چند ایده خلاقانه در طراحی دکوراسیون وسایل آشپزی به شما کمک می‌کند در فضای کوچک‌تر همه چیز در دسترستان باشد

  • آویزهای داخلی درون درب کابینت ها به شما کمک می‌کند وسایل ضروری را در کنار یکدیگر جای دهید.
  • فضای بالای کابینت تا دیوارها را خالی نگذارید.
  • طراحی و ساخت کابینت های عریض‌تر در قسمت‌های بالایی به شما کمک می‌کند وسایل بیشتری در آن قسمت‌ها قرار دهید.
  • طراحی و ساخت کابینت ها را به صورت L شکل انجام دهید تا فضای یکنواخت و گرفته‌ای ایجاد نشود.
  • اگر آشپزخانه اپن دارد، می‌توانید قسمت داخلی اپن را نیز تبدیل به کابینت نمایید.

ایده جزیره‌ای کردن دکوراسیون پذیرایی منازل

پذیرایی در هر خانه‌ای بزرگترین بخش آن و در عین حال مهم‌ترین و پرکاربردترین بخش خانه است. حضور تلویزیون در این بخش خانه و همچنین پذیرایی از مهمان‌ها دو عامل مهم است تا باعث شود به طراحی دکوراسیون داخلی این بخش توجه ویژه‌ای گردد. توصیه کارشناسان ما این است که قسمت مربوط به تماشای تلویزیون و پذیرایی از مهمان‌ها و دورهمی ‌ای خانوادگی را جدا سازید. وجود تلویزیون باعث می‌شود که ارتباطات و صحبت‌ها پیرامون برنامه‌های آن باشد.

با یک طرح ساده می‌توانید مبل‌های کلاسیک خود در قسمت مربوط به دورهمی را نزدیک‌تر و صمیمی‌تر به یکدیگر بچینید و راحتی‌ها را در کنار تلویزیون قرار دهید. در قسمت مبلمان راحتی بهتر است سمت و سوی چیدمان مبل‌ها و افرادی که در روی آن می‌نشینند به تلویزیون باشد.

محل قرارگیری میز ناهارخوری

  • همواره توصیه بر قرارگیری میز غذاخوری در درون آشپزخانه بوده است اما اگر آشپزخانه شما کوچک است می‌تواند میز را نزدیک به آشپزخانه قرار دهید یا آن را به دو بخش که نیمی از آن داخل آشپزخانه و نیمی در پذیرایی است تقسیم کنید.
  • میزهای گرد مدل‌های جدیدی هستند که فضای داخلی خانه را بهینه‌تر کرده و به‌سادگی می‌توانید آن‌ها را در کنار پنجره یا تراس منزل قرار داده و هنگام صرف غذا فضای فانتزی رستوران‌ها را شبیه‌سازی کنید.
  • میزها و وسایل چوبی تاشو پیشنهاد دیگر ما هستند که برای استفاده می‌توانید آن‌ها را در هر نقطه‌ای قرار داده و با پایان غذا خوردن بلافاصله آن‌ها را جمع یا تغییر کاربری داده و برای مورد دیگری استفاده کنید.
مقالات مرتبط
آینه در طراحی دکوراسیون داخلی
۲۲ فروردین
مقالات

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

در قرن سیزدهم انسان یاد گرفت شیشه را با لایه نازکی از قلع بپوشاند تا به سطح، توانایی انعکاس نور و تابش را بدهد و این چنین آینه در زمینه‌های مختلف به طور روزمره وارد زندگی بشریت شده است. امروزه طراحان و مشتریان آینه علاقه‌مند به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. مدت‌ها گذشته است از روزهایی که آینه صرفاً برای عملکرد اصلی خود یعنی بازتاب اشیا استفاده می‌شد. توانایی افزایش بصری فضا، تصحیح عیوب هندسی فضا، چند برابر سازی نورپردازی اتاق و به عنوان یک عنصر دکوراتیو عالی توسط طراحان و صاحبان خانه‌ها در سراسر جهان، از  مهم‌ترین دلایل استفاده از آینه است. استفاده از آینه، شاید جادویی‌ترین کار در طراحی دکوراسیون باشد.
انواع نورپردازی آشپزخانه
۰۷ بهمن
مقالات

انواع نورپردازی آشپزخانه

آشپزخانه یکی از پرکاربردترین و پیچیده‌ترین قسمت‌های خانه است که به ‌صورت مداوم مورد استفاده‌ی اعضای خانواده قرار می‌گیرد. یکی از عناصر مهم دکوراتیو در این فضا نور است. هرچقدر هم که چیدمان آشپزخانه زیبا باشد، بدون نورپردازی صحیح جلوه‌ی دلخواه شما را نخواهد داشت. در آشپزخانه‌های قدیمی برای وسایلی مثل ماشین ظرفشویی، فریزر، کابینت و ... مکان خاصی تعیین نمی‌شد. برای همین از یک چراغ برای روشنایی استفاده می‌کردند. اما امروزه با وجود این وسایل، به روش‌های نوین نورپردازی آشپزخانه نیازمندیم. 
چه کابینتی برای خانه شما مناسب است؟
۱۰ دی
مقالات

چه کابینتی برای خانه شما مناسب است؟

کابینت‌ها به عنوان مهم‌ترین بخش در قلب منزل شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار هستند، به طوری که اکثر خانم‌های خانه‌دار کابینت‌ها را نگین آشپزخانه قلمداد کرده‌اند؛ به همین علت موضوع طراحی کابینت بر اساس سلیقه و نقشه خانه‌تان را برای این مقاله انتخاب کردیم تا با داشتن اطلاعات کافی بتوانید تمام آنچه را که در ذهن خود تصور می‌کنید به اجرا در آورید. اینگونه می‌توانید نگین آشپزخانه خود را خوش‌نقش‌تر کنید.


نمونه پروژه‌ها