نکاتی برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه

مقالات
۲۴ خرداد

در این مقاله قصد داریم با بیان سخن برخی از کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی جهان، نکاتی را ذکر کنیم که با کمک آن‌ها بتوان محیط خانه بزرگتر به نظر رسد.

نکاتی برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه

ایجاد ارتفاع

تاد رومانو طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: "در محیط خانه فضای عمودی ایجاد کرده و از فضای افقی در طراحی دکوراسیون داخلی اجتناب کنید" او همچنین پیشنهاد می‌دهد برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل از آیینه‌های بلند و بزرگ استفاده کنید، چرا که مقیاس بیشتری به اتاق می‌دهند. استفاده کم از مبلمان نیز باعث بزرگتر کردن فضای خانه می‌شود.

از شیشه‌های رنگی برای پنجره‌ها استفاده کنید یا اینکه پنجره‌ها را رنگ کنید

مگ براق طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید جلا بخشی به پنجره‌ها از جمله مواردی است که همیشه نادیده گرفته می‌شود. جفری بیلهوبر از دیگر طراحان دکوراسیون داخلی با این مسئله موافق است و می‌گوید: "من همیشه پنجره‌ها را سبز می‌کنم تا با چشم‌انداز پشت پنجره همخوانی داشته باشد. همچنین می‌گوید: "گاهی اوقات هم پنجره‌ها را مشکی می‌کنم تا چارچوب پنجره‌ها در عصر ناپدید شود."

از پالت‌های رنگ با کنتراست بالا استفاده کنید

جویانا گرین از طراحان دکوراسیون داخلی می‌گوید: "برای به تعادل رساندن رنگ‌های تیره از سفید استفاده می‌کنم تا از حس خفقان و بی‌روح بودن جلوگیری کنم." همچنین در ادامه معتقد است اگر در انتخاب رنگ‌ها دچار سردرگمی هستید، برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها از رنگ سبز استفاده کنید، چراکه رنگ طبیعت است و روح‌بخش خواهد بود.

لوازم قیمتی خود را جلوی دید قرار دهید

بانی ویلیامز طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: "اگر به‌وسیله یا عتیقه‌ای بسیار علاقه‌مند هستید و می‌خواهید آن را در معرض نمایش قرار دهید. بهترین راه این است که عتیقه‌ها یا وسایل خاصی که دارید را در اتاق‌های پر رفت‌وآمد استفاده کنید."

تقویت رنگ و فضای خنثی با پارچه‌های مختلف

اوگارا دیویس گیتانو طراح مبتکر دکوراسیون داخلی کالیفرنیا می‌گوید: دکوراسیون خنثی بسیار جذاب است اما انواع مختلفی دارد که محدوده‌ی بین پارچه‌های ریزبافت و درشت‌بافت تا ابریشم خام و تافته، مخملی، مخملی پنبه‌ای و پنبه‌ای را شامل می‌شود. او می‌گوید نه‌تنها این کنتراست مات و شفاف، نور را جذب می‌کند، بلکه بازتاب‌دهنده‌ی شفافیت‌های خود نیز هستند.

اجرای قانون ۵۰/۱۵۰

مری داگلاس طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید که برای رنگ‌های هم‌خانواده بهترین انتخاب بین بازه ۵۰ درصد روشن و ۱۵۰ درصد تیره است، یعنی ایجاد سایه‌روشن از رنگ‌های هم‌خانواده برای بُعد دادن به دیوار و راه‌راه کردن آن. استفاده از تناژ رنگ‌های مختلف در دکوراسیون داخلی از حرفه‌ای‌ترین طراحی‌های داخلی محسوب می‌شود. 

به فضاهای تنگ عمق بدهید

الیزابت پاین از طراحان دکوراسیون داخلی می‌گوید: "خانه‌هایی که پذیرایی کوچکی دارند نباید احساس خفقان بدهند. استفاده از صندلی‌هایی که پایه‌ی آن‌ها کوتاه و مربعی شکل هستند و فضای بیشتری برای نشستن دارند، بهترین انتخاب برای فضاهای تنگ و کوچک محسوب می‌شوند و حتی احساس لوکس بودن و بزرگ بودن را منتقل می‌کنند

مقالات مرتبط
برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019
۲۷ فروردین
مقالات

برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019

دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است. هر ساله روش‌های جدیدی معرفی شده، مکان‌های جدیدی به مراکز الهام‌بخش برای طراحی تبدیل شده، سبک‌های نو و تازه ایجاد شده و فناوری‌های مدرن در حال تکامل این صنعت هستند. اما بالاتر از همه این است که بدون شک مهمترین ابزار طراحی خود طراحان دکوراسیون داخلی هستند. بهترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی دنیا در درجه اول به واسطه طراحان آن‌ها به وجود می‌آیند. در این جا قصد داریم برخی از برترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.
مزایا و معایب کابینت MDF
۲۰ آذر
مقالات

مزایا و معایب کابینت MDF

کابینت ام دی اف یکی از پر طرف‌دارترین انواع کابینت‌ها در سال‌های اخیر شناخته شده است. یکی از انواع چوب‌های مورد استفاده برای طراحی کابینت آشپزخانه می‌باشد. از ام دی اف امروزه استقبال زیادی برای ساخت کابینت آشپزخانه شده است. ام دی اف نوعی از محصولات کامپوزیت می‌باشد، که برای ساخت کمد، کابینت، تخت خواب و .... از آن استفاده می‌شود و بیشترین استفاده آن در طراحی کابینت آشپزخانه است. یکی از مهم‌ترین دلایلی که افراد این نوع ماده اولیه را برای ساخت کابینت انتخاب می‌نمایند، تنوع بسیار زیاد آن در طرح و رنگ می‌باشد. ام دی اف محصولی از چوب مصنوعی است که مزایا و معایبی مختص به خود را نیز دارد. در ادامه می‌خواهیم مزایا و معایب این محصول را برای شما بیان نماییم.
نحوه نورپردازی کابینت
۱۳ آذر
مقالات

نحوه نورپردازی کابینت

روشنایی و نورپردازی در آشپزخانه از جمله کابینت‌ها را می‌توان بخش مهم و اساسی هر خانه‌ای دانست. با توجه به اینکه آشپزخانه محیطی است که می‌تواند در معرض دید قرار گیرد یا به عبارتی دیگر، به عنوان محیطی چند منظوره مورد استفاده قرار می‌گیرد باید در طراحی آن نهایت دقت و ظرافت گنجانده شود. با توجه به اینکه نورپردازی کابینت می‌تواند امری ضروری باشد طراحان باید با استفاده از مناسب‌ترین نورپردازی محیطی ایجاد کنند که بتواند علاوه بر ایجاد زیبایی و جذابیت دارای عملکردی مناسب باشد. به همین دلیل نورپردازی کابینت دارای تنوع گسترده‌ای است که می‌تواند با توجه به طراحی کابینت و رنگ آن تغییر کند.


نمونه پروژه‌ها