نکاتی برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه

مقالات
۲۴ خرداد

در این مقاله قصد داریم با بیان سخن برخی از کارشناسان طراحی دکوراسیون داخلی جهان، نکاتی را ذکر کنیم که با کمک آن‌ها بتوان محیط خانه بزرگتر به نظر رسد.

نکاتی برای بزرگتر جلوه دادن فضای خانه

ایجاد ارتفاع

تاد رومانو طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: "در محیط خانه فضای عمودی ایجاد کرده و از فضای افقی در طراحی دکوراسیون داخلی اجتناب کنید" او همچنین پیشنهاد می‌دهد برای طراحی دکوراسیون داخلی منازل از آیینه‌های بلند و بزرگ استفاده کنید، چرا که مقیاس بیشتری به اتاق می‌دهند. استفاده کم از مبلمان نیز باعث بزرگتر کردن فضای خانه می‌شود.

از شیشه‌های رنگی برای پنجره‌ها استفاده کنید یا اینکه پنجره‌ها را رنگ کنید

مگ براق طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید جلا بخشی به پنجره‌ها از جمله مواردی است که همیشه نادیده گرفته می‌شود. جفری بیلهوبر از دیگر طراحان دکوراسیون داخلی با این مسئله موافق است و می‌گوید: "من همیشه پنجره‌ها را سبز می‌کنم تا با چشم‌انداز پشت پنجره همخوانی داشته باشد. همچنین می‌گوید: "گاهی اوقات هم پنجره‌ها را مشکی می‌کنم تا چارچوب پنجره‌ها در عصر ناپدید شود."

از پالت‌های رنگ با کنتراست بالا استفاده کنید

جویانا گرین از طراحان دکوراسیون داخلی می‌گوید: "برای به تعادل رساندن رنگ‌های تیره از سفید استفاده می‌کنم تا از حس خفقان و بی‌روح بودن جلوگیری کنم." همچنین در ادامه معتقد است اگر در انتخاب رنگ‌ها دچار سردرگمی هستید، برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ها از رنگ سبز استفاده کنید، چراکه رنگ طبیعت است و روح‌بخش خواهد بود.

لوازم قیمتی خود را جلوی دید قرار دهید

بانی ویلیامز طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید: "اگر به‌وسیله یا عتیقه‌ای بسیار علاقه‌مند هستید و می‌خواهید آن را در معرض نمایش قرار دهید. بهترین راه این است که عتیقه‌ها یا وسایل خاصی که دارید را در اتاق‌های پر رفت‌وآمد استفاده کنید."

تقویت رنگ و فضای خنثی با پارچه‌های مختلف

اوگارا دیویس گیتانو طراح مبتکر دکوراسیون داخلی کالیفرنیا می‌گوید: دکوراسیون خنثی بسیار جذاب است اما انواع مختلفی دارد که محدوده‌ی بین پارچه‌های ریزبافت و درشت‌بافت تا ابریشم خام و تافته، مخملی، مخملی پنبه‌ای و پنبه‌ای را شامل می‌شود. او می‌گوید نه‌تنها این کنتراست مات و شفاف، نور را جذب می‌کند، بلکه بازتاب‌دهنده‌ی شفافیت‌های خود نیز هستند.

اجرای قانون ۵۰/۱۵۰

مری داگلاس طراح دکوراسیون داخلی می‌گوید که برای رنگ‌های هم‌خانواده بهترین انتخاب بین بازه ۵۰ درصد روشن و ۱۵۰ درصد تیره است، یعنی ایجاد سایه‌روشن از رنگ‌های هم‌خانواده برای بُعد دادن به دیوار و راه‌راه کردن آن. استفاده از تناژ رنگ‌های مختلف در دکوراسیون داخلی از حرفه‌ای‌ترین طراحی‌های داخلی محسوب می‌شود. 

به فضاهای تنگ عمق بدهید

الیزابت پاین از طراحان دکوراسیون داخلی می‌گوید: "خانه‌هایی که پذیرایی کوچکی دارند نباید احساس خفقان بدهند. استفاده از صندلی‌هایی که پایه‌ی آن‌ها کوتاه و مربعی شکل هستند و فضای بیشتری برای نشستن دارند، بهترین انتخاب برای فضاهای تنگ و کوچک محسوب می‌شوند و حتی احساس لوکس بودن و بزرگ بودن را منتقل می‌کنند

مقالات مرتبط
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
۰۲ مهر
مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در این مطلب قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که در زیباتر شدن اتاق خواب شما تاثیر به سزایی دارد. استفاده‌ کردن از چه وسایلی به زیبایی اتاق خواب می‌افزاید؟ از چه ابزاری برای بهتر شدن نورپردازی اتاق خواب باید استفاده کرد؟ بهتر است رنگ اتاق خواب تیره باشد یا روشن؟ محل قرارگیری تخت خواب کجای اتاق است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.
طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی
۱۲ امرداد
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی

یکی از آداب و رسوم مردم آسیای شرقی، استفاده از فنگ‌شویی برای طراحی و قرار دادن وسایل در آشپزخانه، خانه و محیط کار است. با رعایت اصول فنگ‌شویی در محیط زندگی، انسان با محیط اطرافش هماهنگ می‌شود و در نهایت زندگی روبه رشد، موفقیت و نشاط خواهد بود. بنابراین رعایت اصول فنگ‌شویی خصوصا در طراحی کابینت آشپزخانه و وسایل آن که به قلب یک خانه معروف است، از ضروری‌ترین ترفندها برای ایجاد یک محیط با انرژی و سرزنده در خانه است. در ادامه راهنمای طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی، برای داشتن یک آشپزخانه شاد و رنگی را باهم می‌خوانیم.
برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019
۲۷ فروردین
مقالات

برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019

دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است. هر ساله روش‌های جدیدی معرفی شده، مکان‌های جدیدی به مراکز الهام‌بخش برای طراحی تبدیل شده، سبک‌های نو و تازه ایجاد شده و فناوری‌های مدرن در حال تکامل این صنعت هستند. اما بالاتر از همه این است که بدون شک مهمترین ابزار طراحی خود طراحان دکوراسیون داخلی هستند. بهترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی دنیا در درجه اول به واسطه طراحان آن‌ها به وجود می‌آیند. در این جا قصد داریم برخی از برترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.


نمونه پروژه‌ها