نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز

مقالات
۱۵ اسفند

با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز بسیاری از خانم های خانه دار قصد دارند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود یا حداقل بخش هایی از آن را تغییر دهند. اما با توجه به فرصت کم باقیمانده تا تعطیلات و شلوغ بودن روزهای کاری انتخاب طرح ها و مدل های مدنظر برای آنان نیز کمی سخت می باشد. 

اما در این بین هنوز روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توان دکوراسیونی متناسب با حال و هوای سال نو و با تغییراتی مربوط به فصل بهار و زیبایی های آن طراحی نمود.

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز

نکته اولی که باید در این شرایط مدنظر قرار داد این است که منظور ما طراحی دکوراسیون داخلی است یعنی باید تمام سعی و تلاش و خود را انجام دهید که دکوراسیون را با توجه به خلاقیت خود و با استفاده از وسایل درون منزل طراحی کنید در غیر اینصورت استفاده از طرح های آماده و پیش فرض شاید برای چند روزی زیبا به نظر بیاید اما ممکن است بعد از مدتی خسته کننده گردد به همین سبب پیشنهاد این است که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از ایده ها و لوازم خود استفاده نمایید.

مطلبی دومی که باید بیان شود این است که حتی الامکان سعی کنید از طرح هایی استفاده نمایید که متناسب با عید نوروز و فلسفه و ریشه فرهنگی آن باشد زیرا سبب می گردد که این فرهنگ کهن همواره زنده بماند و حتی کودکان و افراد با سن کمتر نیز با تاریخ کشورمان نیز ارتباط خوبی برقرار کنند.

به طور معمول رسم است که برای هر سالی رنگ خاصی در نظر می گیرند که بیشتر افراد سعی می کنند لباس هایی از همان رنگ تهیه کنند و سال را با آن آغاز نمایند اما استفاده از این تفکر برای طراحی دکواسیون داخلی منزل ریسک بزرگی می باشد چرا که استفاده از لباس حداکثر تا 3-4 ماه به طول می انجامد اما تغییر دکوراسیون منزل معمولا سالانه انجام میگیرد و ممکن است یکنواخت بودن رنگ سال سبب خستگی افراد منزل گردد.

بنابراین سعی کنید از رنگ های مختلف و شاد و آرامش بخش برای دکوراسیون خود استفاده نمایید.
نمونه هایی از طرح های نوروزی دکوراسیون داخلی منزل

با توجه به اینکه با شروع بهار حال و هوای طبیعت تغییر اساسی پیدا می کند و با رشد و نمو درختان و گیاهان همراه است بهترین انتخاب برای دکوراسیون منزل استفاده از گیاهان تزئینی یا حتی المان هایی چوبی می تواند فضای داخل منزل را نیز شبیه به طبیعت بیرون نماید.

با توجه به اینکه روزها بلندتر می گردد و باعث میشود که نور طبیعی بیشتر وارد منزل می گردد بهتر است با استفاده از این نور یا نورهایی مخفی نقاط مدنظر خانه خود مانند پذیرایی استفاده کنید البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که تابش نور مستقیم باعث اذیت شدن خود و مهمانانتان نگردد.

هنوز هم استفاده از قاب های عکس خانوادگی جذابیت های خود را دارد تنها کافیست با استفاده از مدل های خلاقانه روی دیوار تلحظات به یاد ماندنی خود را با مهمانانتان به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی
۰۳ امرداد
مقالات

سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی

سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی بسیار متنوع و اجرای آن‌ها در منزل یا حتی محل کار باعث دلنشینی محیط می‌گردد. برای انجام چیدمان وسایل داخل منزل همه چیز بستگی به سلیقه خودتان دارد و باید بر اساس نوع ساخت منزل خود و وسایل زندگی به انتخاب سبک خاص بپردازید. سبک‌های چیدمان و طراحی دکوراسیون، تفاوت‌های بسیاری با هم دارند و فلسفه استفاده از آن‌ها ریشه‌های فرهنگی نیز دارد. همچنین امکان ایده گرفتن از چند طرح خاص و ادغام آن‌ها برای به‌وجود آوردن طرحی نو، میسر می‌باشد.
ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی
۱۵ تیر
مقالات

ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر منزل شما به نحوی ساخته شده است که میزان نور طبیعی ورودی به آن (نور و روشنایی خورشید) کم است و یا اینکه در روزهای گرم تابستان هستید و با توجه به افزایش مصرف برق در سطح کشور و قطعی برق، به فکر صرفه جویی در مصرف برق افتاده‌اید، مطمئنا یکی از دغدغه‌های شما نورپردازی صحیح فضای داخلی خانه‌تان خواهد بود.
آینه در طراحی دکوراسیون داخلی
۲۲ فروردین
مقالات

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

در قرن سیزدهم انسان یاد گرفت شیشه را با لایه نازکی از قلع بپوشاند تا به سطح، توانایی انعکاس نور و تابش را بدهد و این چنین آینه در زمینه‌های مختلف به طور روزمره وارد زندگی بشریت شده است. امروزه طراحان و مشتریان آینه علاقه‌مند به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. مدت‌ها گذشته است از روزهایی که آینه صرفاً برای عملکرد اصلی خود یعنی بازتاب اشیا استفاده می‌شد. توانایی افزایش بصری فضا، تصحیح عیوب هندسی فضا، چند برابر سازی نورپردازی اتاق و به عنوان یک عنصر دکوراتیو عالی توسط طراحان و صاحبان خانه‌ها در سراسر جهان، از  مهم‌ترین دلایل استفاده از آینه است. استفاده از آینه، شاید جادویی‌ترین کار در طراحی دکوراسیون باشد.


نمونه پروژه‌ها