نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز

مقالات
۱۵ اسفند

با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز بسیاری از خانم های خانه دار قصد دارند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود یا حداقل بخش هایی از آن را تغییر دهند. اما با توجه به فرصت کم باقیمانده تا تعطیلات و شلوغ بودن روزهای کاری انتخاب طرح ها و مدل های مدنظر برای آنان نیز کمی سخت می باشد. 

اما در این بین هنوز روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توان دکوراسیونی متناسب با حال و هوای سال نو و با تغییراتی مربوط به فصل بهار و زیبایی های آن طراحی نمود.

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز

نکته اولی که باید در این شرایط مدنظر قرار داد این است که منظور ما طراحی دکوراسیون داخلی است یعنی باید تمام سعی و تلاش و خود را انجام دهید که دکوراسیون را با توجه به خلاقیت خود و با استفاده از وسایل درون منزل طراحی کنید در غیر اینصورت استفاده از طرح های آماده و پیش فرض شاید برای چند روزی زیبا به نظر بیاید اما ممکن است بعد از مدتی خسته کننده گردد به همین سبب پیشنهاد این است که برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود از ایده ها و لوازم خود استفاده نمایید.

مطلبی دومی که باید بیان شود این است که حتی الامکان سعی کنید از طرح هایی استفاده نمایید که متناسب با عید نوروز و فلسفه و ریشه فرهنگی آن باشد زیرا سبب می گردد که این فرهنگ کهن همواره زنده بماند و حتی کودکان و افراد با سن کمتر نیز با تاریخ کشورمان نیز ارتباط خوبی برقرار کنند.

به طور معمول رسم است که برای هر سالی رنگ خاصی در نظر می گیرند که بیشتر افراد سعی می کنند لباس هایی از همان رنگ تهیه کنند و سال را با آن آغاز نمایند اما استفاده از این تفکر برای طراحی دکواسیون داخلی منزل ریسک بزرگی می باشد چرا که استفاده از لباس حداکثر تا 3-4 ماه به طول می انجامد اما تغییر دکوراسیون منزل معمولا سالانه انجام میگیرد و ممکن است یکنواخت بودن رنگ سال سبب خستگی افراد منزل گردد.

بنابراین سعی کنید از رنگ های مختلف و شاد و آرامش بخش برای دکوراسیون خود استفاده نمایید.
نمونه هایی از طرح های نوروزی دکوراسیون داخلی منزل

با توجه به اینکه با شروع بهار حال و هوای طبیعت تغییر اساسی پیدا می کند و با رشد و نمو درختان و گیاهان همراه است بهترین انتخاب برای دکوراسیون منزل استفاده از گیاهان تزئینی یا حتی المان هایی چوبی می تواند فضای داخل منزل را نیز شبیه به طبیعت بیرون نماید.

با توجه به اینکه روزها بلندتر می گردد و باعث میشود که نور طبیعی بیشتر وارد منزل می گردد بهتر است با استفاده از این نور یا نورهایی مخفی نقاط مدنظر خانه خود مانند پذیرایی استفاده کنید البته این موضوع را مد نظر داشته باشید که تابش نور مستقیم باعث اذیت شدن خود و مهمانانتان نگردد.

هنوز هم استفاده از قاب های عکس خانوادگی جذابیت های خود را دارد تنها کافیست با استفاده از مدل های خلاقانه روی دیوار تلحظات به یاد ماندنی خود را با مهمانانتان به اشتراک بگذارید.

مقالات مرتبط
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
۰۲ مهر
مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در این مطلب قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که در زیباتر شدن اتاق خواب شما تاثیر به سزایی دارد. استفاده‌ کردن از چه وسایلی به زیبایی اتاق خواب می‌افزاید؟ از چه ابزاری برای بهتر شدن نورپردازی اتاق خواب باید استفاده کرد؟ بهتر است رنگ اتاق خواب تیره باشد یا روشن؟ محل قرارگیری تخت خواب کجای اتاق است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.
طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی
۱۲ امرداد
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی

یکی از آداب و رسوم مردم آسیای شرقی، استفاده از فنگ‌شویی برای طراحی و قرار دادن وسایل در آشپزخانه، خانه و محیط کار است. با رعایت اصول فنگ‌شویی در محیط زندگی، انسان با محیط اطرافش هماهنگ می‌شود و در نهایت زندگی روبه رشد، موفقیت و نشاط خواهد بود. بنابراین رعایت اصول فنگ‌شویی خصوصا در طراحی کابینت آشپزخانه و وسایل آن که به قلب یک خانه معروف است، از ضروری‌ترین ترفندها برای ایجاد یک محیط با انرژی و سرزنده در خانه است. در ادامه راهنمای طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی، برای داشتن یک آشپزخانه شاد و رنگی را باهم می‌خوانیم.
برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019
۲۷ فروردین
مقالات

برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019

دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است. هر ساله روش‌های جدیدی معرفی شده، مکان‌های جدیدی به مراکز الهام‌بخش برای طراحی تبدیل شده، سبک‌های نو و تازه ایجاد شده و فناوری‌های مدرن در حال تکامل این صنعت هستند. اما بالاتر از همه این است که بدون شک مهمترین ابزار طراحی خود طراحان دکوراسیون داخلی هستند. بهترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی دنیا در درجه اول به واسطه طراحان آن‌ها به وجود می‌آیند. در این جا قصد داریم برخی از برترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.


نمونه پروژه‌ها