5 ایده هوشمندانه برای تغییر طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما

مقالات
۰۱ امرداد

اگر تازه به خانه جدید خود نقل مکان کرده‌اید و یا می‌خواهید با انجام کارهای ساده و کوچک خانه خود را زیبا کنید، در این مقاله برای شما چند روش ساده را بیان می‌کنیم تا با انجام آن‌ها بتوانید دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنید. یادتان باشد که گاهی اوقات اضافه کردن مواردی کوچک همچون یک گلدان یا یک چراغ خواب می‌تواند محیط شما را متحول کند و به آن زیبایی بخشد. 

5 ایده هوشمندانه برای تغییر طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما

۱. برای بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق‌ها می‌توانید آن‌ها را با رنگ‌های روشن رنگ آمیزی کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره در رنگ آمیزی اتاق باعث می‌شود اتاق کوچکتر از آنچه که هست به نظر برسد. بنابراین با استفاده از رنگ‌های روشن هم در انتخاب وسایل خانه و هم برای رنگ‌آمیزی دیوارها، می‌توان فضای خانه را بزرگ‌تر جلوه داد.

۲. از آینه‌های تزیینی استفاده کنید تا نور بیشتری به اتاق دهید.

اگر فکر می‌کنید که یکی از اتاق‌های خانه شما کوچک است و به دنبال راهی هستید تا بدون تغییرات اساسی و خراب کردن دیوارها آن را بزرگ‌تر جلوه دهید، می‌توانید دراتاق پنجره‌هایی اضافه کنید تا نور بیشتری به اتاق برسد. همچنین می‌توانید با قرار دادن آینه‌هایی روی دیوار نور را منعکس کنید. وجود آینه روی دیوار می‌تواند باعث به وجود آمدن توهم نوری شود و بدین ترتیب اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر رسد. برای اتاق‌های بزرگتر یا هر اتاقی با مقدار محدودی از نور طبیعی، قرار دادن آینه‌ها مستقیما رو به روی پنجره‌ها نور بیشتری به فضای اتاق اضافه خواهد کرد. آینه‌های تزیینی مختلفی وجود دارند که می‌توانند علاوه بر انعکاس نور، زیبایی فضای شما رو چندین برابر کنند. آینه‌های بزرگ و کوچک به محل زندگی شما نور و جلوه های خاص اضافه می‌کنند.

۳. الگوهای قدیمی و جدید در طراحی دکوراسیون داخلی را باهم مخلوط کنید.

قرار دادن مبل‌های مجلل خانوادگی در کنار مبل‌های مدرن، هیچ مشکلی ندارد. مانند استفاده از میز قدیمی چپندال که نوعی میز قدیمی قرن ۱۸ انگلستان که دارای کنده‌کاری‌ها و طرح‌های برجسته و پیچیده بود. پدربزرگ شما داستانی برای گفتن دارد، این داستان، داستان گذشته شما است. مبل مدرنی که از آن خوشتان آمده و آن را خریده‌اید نیز داستانی برای تعریف کردن دارد، این داستان، داستان حال شماست و دلیلی ندارد که حال و گذشته نتوانند به زیبایی در کنار هم قرار بگیرند. همین داستان برای هنر نیز قابل بیان است. اینگونه که ممکن است شما نخواهید نقاشی قدیمی و عتیقه خود را کنار نقاشی مدرن روی یک دیوار آویزان کنید، اما دلیلی وجود ندارد که این دو نتوانند کنار هم باشند.

۴. به سمت راحتی بروید.

روکش‌های مبل معمولا آوازه خوبی ندارند ولی این روکش‌ها واقعا شگفت انگیزند و طرفداران زیادی دارند. از آن‌ها می‌توان به عنوان وسیله‌ای ‌برای تغییر ظاهر مبلمان خود، برای نشان دادن فصل‌ها، استفاده کرد. این پوشش‌ها به‌راحتی برداشته می‌شوند و دیگر نیاز نیست که در مهمانی های مختلف نگران کثیف شدن آن‌ها باشید. روکش مبل برای اتاق‌هایی که اغلب کودکان از آن‌ها استفاده می‌کنند، بسیار مناسب هستند. مبل‌هایی با روکش‌های سفید رنگ، حس راحتی و سادگی و درعین حال ظرافت و پیچیدگی را منتقل می‌کنند.

۵. استفاده از سبد های چوبی

استفاده از سبدهای حصیری راهی شیک و در عین حال مقرون به صرفه برای نگهداری وسایل در خانه است. به عنوان مثال از این سبدها می‌توان برای جای دادن به کتاب‌ها، مجلات، اسباب بازی‌ها، حوله‌ها و پتوها استفاده کرد. می‌توانید یک جفت سبد حصیری کوچک را در بر روی اپن آشپزخانه خود قرار دهید و به زیبایی میوه و سبزیجات خود را در آن‌ها نگهداری کنید.

مقالات مرتبط
سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی
۰۳ امرداد
مقالات

سبک‌های مختلف طراحی دکوراسیون داخلی

سبک‌های طراحی دکوراسیون داخلی بسیار متنوع و اجرای آن‌ها در منزل یا حتی محل کار باعث دلنشینی محیط می‌گردد. برای انجام چیدمان وسایل داخل منزل همه چیز بستگی به سلیقه خودتان دارد و باید بر اساس نوع ساخت منزل خود و وسایل زندگی به انتخاب سبک خاص بپردازید. سبک‌های چیدمان و طراحی دکوراسیون، تفاوت‌های بسیاری با هم دارند و فلسفه استفاده از آن‌ها ریشه‌های فرهنگی نیز دارد. همچنین امکان ایده گرفتن از چند طرح خاص و ادغام آن‌ها برای به‌وجود آوردن طرحی نو، میسر می‌باشد.
ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی
۱۵ تیر
مقالات

ایده‌های نورپردازی در طراحی دکوراسیون داخلی

اگر منزل شما به نحوی ساخته شده است که میزان نور طبیعی ورودی به آن (نور و روشنایی خورشید) کم است و یا اینکه در روزهای گرم تابستان هستید و با توجه به افزایش مصرف برق در سطح کشور و قطعی برق، به فکر صرفه جویی در مصرف برق افتاده‌اید، مطمئنا یکی از دغدغه‌های شما نورپردازی صحیح فضای داخلی خانه‌تان خواهد بود.
آینه در طراحی دکوراسیون داخلی
۲۲ فروردین
مقالات

آینه در طراحی دکوراسیون داخلی

در قرن سیزدهم انسان یاد گرفت شیشه را با لایه نازکی از قلع بپوشاند تا به سطح، توانایی انعکاس نور و تابش را بدهد و این چنین آینه در زمینه‌های مختلف به طور روزمره وارد زندگی بشریت شده است. امروزه طراحان و مشتریان آینه علاقه‌مند به استفاده از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هستند. مدت‌ها گذشته است از روزهایی که آینه صرفاً برای عملکرد اصلی خود یعنی بازتاب اشیا استفاده می‌شد. توانایی افزایش بصری فضا، تصحیح عیوب هندسی فضا، چند برابر سازی نورپردازی اتاق و به عنوان یک عنصر دکوراتیو عالی توسط طراحان و صاحبان خانه‌ها در سراسر جهان، از  مهم‌ترین دلایل استفاده از آینه است. استفاده از آینه، شاید جادویی‌ترین کار در طراحی دکوراسیون باشد.


نمونه پروژه‌ها