5 ایده هوشمندانه برای تغییر طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما

مقالات
۰۱ امرداد

اگر تازه به خانه جدید خود نقل مکان کرده‌اید و یا می‌خواهید با انجام کارهای ساده و کوچک خانه خود را زیبا کنید، در این مقاله برای شما چند روش ساده را بیان می‌کنیم تا با انجام آن‌ها بتوانید دکوراسیون خانه خود را زیباتر کنید. یادتان باشد که گاهی اوقات اضافه کردن مواردی کوچک همچون یک گلدان یا یک چراغ خواب می‌تواند محیط شما را متحول کند و به آن زیبایی بخشد. 

5 ایده هوشمندانه برای تغییر طراحی دکوراسیون داخلی خانه شما

۱. برای بزرگ‌تر جلوه دادن اتاق‌ها می‌توانید آن‌ها را با رنگ‌های روشن رنگ آمیزی کنید.

استفاده از رنگ‌های تیره در رنگ آمیزی اتاق باعث می‌شود اتاق کوچکتر از آنچه که هست به نظر برسد. بنابراین با استفاده از رنگ‌های روشن هم در انتخاب وسایل خانه و هم برای رنگ‌آمیزی دیوارها، می‌توان فضای خانه را بزرگ‌تر جلوه داد.

۲. از آینه‌های تزیینی استفاده کنید تا نور بیشتری به اتاق دهید.

اگر فکر می‌کنید که یکی از اتاق‌های خانه شما کوچک است و به دنبال راهی هستید تا بدون تغییرات اساسی و خراب کردن دیوارها آن را بزرگ‌تر جلوه دهید، می‌توانید دراتاق پنجره‌هایی اضافه کنید تا نور بیشتری به اتاق برسد. همچنین می‌توانید با قرار دادن آینه‌هایی روی دیوار نور را منعکس کنید. وجود آینه روی دیوار می‌تواند باعث به وجود آمدن توهم نوری شود و بدین ترتیب اتاق بزرگ‌تر از آنچه که هست به نظر رسد. برای اتاق‌های بزرگتر یا هر اتاقی با مقدار محدودی از نور طبیعی، قرار دادن آینه‌ها مستقیما رو به روی پنجره‌ها نور بیشتری به فضای اتاق اضافه خواهد کرد. آینه‌های تزیینی مختلفی وجود دارند که می‌توانند علاوه بر انعکاس نور، زیبایی فضای شما رو چندین برابر کنند. آینه‌های بزرگ و کوچک به محل زندگی شما نور و جلوه های خاص اضافه می‌کنند.

۳. الگوهای قدیمی و جدید در طراحی دکوراسیون داخلی را باهم مخلوط کنید.

قرار دادن مبل‌های مجلل خانوادگی در کنار مبل‌های مدرن، هیچ مشکلی ندارد. مانند استفاده از میز قدیمی چپندال که نوعی میز قدیمی قرن ۱۸ انگلستان که دارای کنده‌کاری‌ها و طرح‌های برجسته و پیچیده بود. پدربزرگ شما داستانی برای گفتن دارد، این داستان، داستان گذشته شما است. مبل مدرنی که از آن خوشتان آمده و آن را خریده‌اید نیز داستانی برای تعریف کردن دارد، این داستان، داستان حال شماست و دلیلی ندارد که حال و گذشته نتوانند به زیبایی در کنار هم قرار بگیرند. همین داستان برای هنر نیز قابل بیان است. اینگونه که ممکن است شما نخواهید نقاشی قدیمی و عتیقه خود را کنار نقاشی مدرن روی یک دیوار آویزان کنید، اما دلیلی وجود ندارد که این دو نتوانند کنار هم باشند.

۴. به سمت راحتی بروید.

روکش‌های مبل معمولا آوازه خوبی ندارند ولی این روکش‌ها واقعا شگفت انگیزند و طرفداران زیادی دارند. از آن‌ها می‌توان به عنوان وسیله‌ای ‌برای تغییر ظاهر مبلمان خود، برای نشان دادن فصل‌ها، استفاده کرد. این پوشش‌ها به‌راحتی برداشته می‌شوند و دیگر نیاز نیست که در مهمانی های مختلف نگران کثیف شدن آن‌ها باشید. روکش مبل برای اتاق‌هایی که اغلب کودکان از آن‌ها استفاده می‌کنند، بسیار مناسب هستند. مبل‌هایی با روکش‌های سفید رنگ، حس راحتی و سادگی و درعین حال ظرافت و پیچیدگی را منتقل می‌کنند.

۵. استفاده از سبد های چوبی

استفاده از سبدهای حصیری راهی شیک و در عین حال مقرون به صرفه برای نگهداری وسایل در خانه است. به عنوان مثال از این سبدها می‌توان برای جای دادن به کتاب‌ها، مجلات، اسباب بازی‌ها، حوله‌ها و پتوها استفاده کرد. می‌توانید یک جفت سبد حصیری کوچک را در بر روی اپن آشپزخانه خود قرار دهید و به زیبایی میوه و سبزیجات خود را در آن‌ها نگهداری کنید.

مقالات مرتبط
طراحی دکوراسیون اتاق خواب
۰۲ مهر
مقالات

طراحی دکوراسیون اتاق خواب

در این مطلب قصد داریم به نکاتی اشاره کنیم که در زیباتر شدن اتاق خواب شما تاثیر به سزایی دارد. استفاده‌ کردن از چه وسایلی به زیبایی اتاق خواب می‌افزاید؟ از چه ابزاری برای بهتر شدن نورپردازی اتاق خواب باید استفاده کرد؟ بهتر است رنگ اتاق خواب تیره باشد یا روشن؟ محل قرارگیری تخت خواب کجای اتاق است؟ این‌ها بخشی از سوالاتی است که در این مقاله به آن‌ها پاسخ داده می‌شود.
طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی
۱۲ امرداد
مقالات

طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی

یکی از آداب و رسوم مردم آسیای شرقی، استفاده از فنگ‌شویی برای طراحی و قرار دادن وسایل در آشپزخانه، خانه و محیط کار است. با رعایت اصول فنگ‌شویی در محیط زندگی، انسان با محیط اطرافش هماهنگ می‌شود و در نهایت زندگی روبه رشد، موفقیت و نشاط خواهد بود. بنابراین رعایت اصول فنگ‌شویی خصوصا در طراحی کابینت آشپزخانه و وسایل آن که به قلب یک خانه معروف است، از ضروری‌ترین ترفندها برای ایجاد یک محیط با انرژی و سرزنده در خانه است. در ادامه راهنمای طراحی کابینت آشپزخانه با اصول فنگ‌شویی، برای داشتن یک آشپزخانه شاد و رنگی را باهم می‌خوانیم.
برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019
۲۷ فروردین
مقالات

برترین طراحان دکوراسیون داخلی در سال 2019

دنیای طراحی دکوراسیون داخلی دائما در حال تغییر است. هر ساله روش‌های جدیدی معرفی شده، مکان‌های جدیدی به مراکز الهام‌بخش برای طراحی تبدیل شده، سبک‌های نو و تازه ایجاد شده و فناوری‌های مدرن در حال تکامل این صنعت هستند. اما بالاتر از همه این است که بدون شک مهمترین ابزار طراحی خود طراحان دکوراسیون داخلی هستند. بهترین طراحی‌های دکوراسیون داخلی دنیا در درجه اول به واسطه طراحان آن‌ها به وجود می‌آیند. در این جا قصد داریم برخی از برترین طراحان دکوراسیون داخلی دنیا در سال ۲۰۱۹ را به شما معرفی کنیم.


نمونه پروژه‌ها