دانستنی ها

دانستنی ها

اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی
۲۵ تیر
مقالات

اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی

هنگامی که شما اصول اولیه طراحی دکوراسیون داخلی را بدانید می‌توانید هر فضایی را به یک مکان افسانه‌ای تبدیل کنید. هنگامی که شما در یک اتاق دیزاین شده قرار می‌گیرید به راحتی می‌توانید نحوه‌ قرارگیری و هماهنگی اشیا را درک کنید. شما می‌توانید با اندکی دانش اصول طراحی اولیه این تغییر را در خانه خود ایجاد کنید. در واقع این دانش با تمرین و آزمایش در هم آمیخته، و شما در راه طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه زیبا آن را فرا می‌گیرید.
۴ روش برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ
۱۰ تیر
مقالات

۴ روش برای طراحی دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ

شاید برایتان عجیب باشد ولی طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های بزرگ نیز به اندازه دکوراسیون خانه‌های کوچک پیچیده و دشوار است اما به هر حال چیدمان در خانه‌های بزرگ دغدغه جالب‌تری است. با ما همراه باشید تا با یکدیگر 4 نکته کوچک اما تاثیرگذار را در طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌های بزرگ با نشیمن و اتاق پذیرایی بزرگ مرور کنیم.
بهترین روش نورپردازی در آشپزخانه
۲۷ خرداد
مقالات

بهترین روش نورپردازی در آشپزخانه

آشپزخانه قلب و روح خانه است. آشپزخانه جایی است که ما علاوه بر غذا خوردن، ایمیل‌هایمان را چک می‌کنیم، مطالعه می‌کنیم، تکالیف و کارهایمان را انجام می‌دهیم و بعد از صرف شام با خانواده یا دوستانمان بر سر میز جمع می‌شویم. این فضای چند منظوره، نیاز به لایه‌های فراوانی از روشنایی دارد تا واقعا دلپذیر شود.
تاثیر هماهنگی تجهیزات آشپزخانه در نورپردازی
۲۳ خرداد
مقالات

تاثیر هماهنگی تجهیزات آشپزخانه در نورپردازی

نورپردازی مناسب به آشپزخانه شما زیبایی چند برابر می‌دهد، یکی از گزینه‌های  بسیار مهم در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه نورپردازی است. منظور فقط استفاده از چراغ‌های گران‌قیمت و لوسترهای فانتزی نیست، بلکه منظور به‌کارگیری نورپردازی مناسب و صحیح در محیط آشپزخانه می‌باشد که با طراحی داخلی هماهنگ باشد و زیبایی آشپزخانه را بیشتر کند.
جدیدترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی
۰۲ خرداد
مقالات

جدیدترین روش های طراحی دکوراسیون داخلی

طراحان فقط اسرار مربوط به طراحی دکوراسیون داخلی را در اختیار حرفه‌ای‌ها قرار می‌دهند. در این مقاله ما برای شما اسرار حرفه‌ای‌ها را فاش کرده و آخرین متدهای طراحی دکوراسیون داخلی را ارائه می‌دهیم. برخی افراد چشم اندازی طبیعی برای طراحی منزل خود دارند، تمایل دارند این هنر را به صورت حرفه‌ای و علمی نیز دنبال کنند.
تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه
۲۶ اردیبهشت
مقالات

تاثیر رنگ ها در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

آیا می‌توانید تصور کنید که در یک اتاق خواب نارنجی روشن بخوابید؟ در مورد تلاش برای استراحت در یک اتاق با دیوار و سقف قرمز رنگ آن چطور؟ هر کدام از رنگ‌ها به گونه‌ای بر احساس ما تاثیر می‌گذارند، رنگ‌ها می‌توانند برای آرامش بخشیدن به ما کمک کنند و یا ما را در معرض هوشیاری و انرژی قرار دهند. رنگ‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی برای تزئین خانه خود  استفاده می‌کنید، تاثیری جدی بر نحوه‌ احساس ایجاد شده در اتاق‌های مختلف می‌گذارند. در حالی که برخی از رنگ‌ها  راحتی و آرامش یک اتاق نشیمن را تکمیل می‌کنند، بعضی دیگر برای یک استودیوی خلاقانه بیشتر از فضای یک خانه مناسب هستند.
انواع نورپردازی
۱۹ اردیبهشت
مقالات

انواع نورپردازی

طراحان داخلی در زمینه‌ طراحی دکوراسیون داخلی مدرن از اهمیت نورپردازی مناسب در هر فضای مسکونی اطلاع دارند. طراحی نورپردازی نقش کلیدی در ایجاد فضای مناسب و تنظیم محیط فضاهای داخلی دارد. 
نقش نورپردازی در آشپزخانه
۱۰ اردیبهشت
مقالات

نقش نورپردازی در آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه یکی از فاکتور های بسیار مهم در تکمیل دکوراسیون آشپزخانه است. امروزه از فضای آشپزخانه‌ها علاوه بر انجام پخت و پز بعنوان محلی برای خوردن غذا بصورت دورهمی‌های صمیمانه بر دور یک میز ناهارخوری استفاده می‌شود. نورپردازی تخصصی می‌تواند در ایجاد یک فضای دلنشین و جذاب بسیار موثر باشد. در بسیاری از موارد مفهوم نورپردازی را صرفا نصب انواع چراغ‌ها و منابع نوری می‌دانند در حالیکه مفهوم نورپردازی انجام عملیاتی برنامه‌ریزی شده و متکی به تجهیزات خاص می‌باشد. 
نورپردازی در دکوراسیون داخلی
۰۲ اردیبهشت
مقالات

نورپردازی در دکوراسیون داخلی

نورپردازی در یک خانه، همانطور که اندازه و ابعاد فضای کلی و اتاق‌ها را در بر می‌گیرد، حس و حال و فضای اتاق‌ها را نیز تغییر می‌دهد. محل قرارگیری و نوع نور، در کنار انتخاب رنگ، اندازه اتاق، دسترسی به نور طبیعی و انتخاب مبلمان، دو فاکتور مهم و تعیین کننده در نورپردازی و طراحی داخلی هستند. 
تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی خانه بر احساسات شما
۲۱ فروردین
مقالات

تاثیر طراحی دکوراسیون داخلی خانه بر احساسات شما

شما می‌توانید با به کارگیری روانشناسی در طراحی دکوراسیون داخلی، به آسانی در خانه خود راحتی و شادی بیشتری را فراهم کنید. ایجاد تغییرات کوچکی در رنگ‌ها، طرح‌ها و پارچه‌ها به‌راحتی می‌تواند خلق و خوی شما را بهبود بخشد و باعث ایجاد احساسات مثبت شود. آیا می‌دانید چگونه دکوراسیون بر روی احساسات شما تاثیر می‌گذارد؟
نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز
۱۵ اسفند
مقالات

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای عید نوروز

با نزدیک شدن به عید باستانی نوروز بسیاری از خانم های خانه دار قصد دارند که طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود یا حداقل بخش هایی از آن را تغییر دهند. اما با توجه به فرصت کم باقیمانده تا تعطیلات و شلوغ بودن روزهای کاری انتخاب طرح ها و مدل های مدنظر برای آنان نیز کمی سخت می باشد.  اما در این بین هنوز روش هایی وجود دارد که با استفاده از آن می توان دکوراسیونی متناسب با حال و هوای سال نو و با تغییراتی مربوط به فصل بهار و زیبایی های آن طراحی نمود.
نکاتی اساسی در نورپردازی آشپزخانه و کابینت ها
۰۸ اسفند
مقالات

نکاتی اساسی در نورپردازی آشپزخانه و کابینت ها

در طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان ها مخصوصا در آشپزخانه ها به نورپردازی داخلی و کابینت ها بهای کمتری داده می شود چرا که تصور خانم های خانه دار این است که عواملی مانند پرده و کابینت و میزغذا خوری مهم تر از نور است. همچنین شنیده می شود که می توان با استفاده از چراغ های تزئینی یا لوسترها، شکل و شمایلی جذابی به آشپزخانه خود داد. اما در مدل های جدید دکوراسیون و نورپردازی آشپزخانه شما باید برای روشنایی محیط خود آشپزخانه ، نورپردازی کابینت ها و حتی داخل آنان نیز برنامه داشته باشید.
نقش رنگ‌ ها در طراحی دکوراسیون داخلی
۰۴ اسفند
مقالات

نقش رنگ‌ ها در طراحی دکوراسیون داخلی

رنگ یک زبان بصری بین‌المللی است که همه چیز را درک می‌کند. زمانی که شما در حال تلاش برای برقراری ارتباط یا انتقال یک مفهوم از طریق طراحی داخلی هستید، هیچ راهی بهتر از این نیست که از رنگ‌ ها استفاده کنید. برای انجام این کار، باید بدانید که رنگ‌ ها چگونه رفتار می‌کنند، چگونه نقش خود را تغییر می‌دهند و چگونه روحیه‌ شما را تحت تاثیر قرار می‌دهند.
اهمیت نورپردازی آشپزخانه و دکوراتیو
۲۵ بهمن
مقالات

اهمیت نورپردازی آشپزخانه و دکوراتیو

برای آشپزی لذت بخش، ایجاد محیط مناسب در آشپزخانه بسیار حائز اهمیت است. انتخاب مناسب نورپردازی آشپزخانه می‌تواند تاثیر بزرگی بر هر دو کارکرد آشپزخانه یعنی محیطی برای پخت و پز و همچنین ایجاد فضای جذاب برای سرگرمی خانواده و مهمانان، داشته باشد. امروزه بسیاری از خانواده‌ های مدرن از آشپزخانه خود صرفا برای صرف غذا استفاده نمی‌کنند. از فضای آشپزخانه علاوه بر پخت و پز می‌توان برای ایجاد ارتباطات اجتماعی و حتی فقط نشستن و آرامش گرفتن استفاده کرد! از آنجا که آشپزخانه‌ های امروزی چند منظوره هستند، بسیار مهم است که نورپردازی آشپزخانه مناسب و حرفه‌ ای باشد.